נפתלי בנט במרכז חיסונים בחולון

בתוך שבועיים: כ-800 תלמידים נדבקו בקורונה

מספר המבודדים במערכת עלה ליותר מ-12 אלף. 62% מהתלמידים שנדבקו הם תלמידי החטיבות העליונות, שכבר נמצאים בחופש • בנט: בני נוער צריכים את החיסון כי הזן החדש פוגע בילדים לא מחוסנים
איתי שיקמן ונוב ראובני
29 ביוני 2021
10:04
עודכן ב 18:35

משרד החינוך פרסם הערב (שלישי) את נתוני התחלואה במערכת החינוך. 798 תלמידים ו-50 אנשי חינוך נמצאו מאומתים לקורונה. מספר המבודדים במערכת עלה ליותר מ-12 אלף. 62% מהתלמידים שנדבקו בנגיף הם תלמידי החטיבות העליונות, שכבר נמצאים בחופש.

ראש הממשלה נפתלי בנט ביקר היום במרכז חיסונים בחולון, ואמר כי בני נוער צריכים להתחסן משום שהזן החדש פוגע בילדים לא מחוסנים. לדברי בנט, הפגיעה כעת בילדים ובני נוער לא הייתה באותם היקפים בגלי תחלואה קודמים.

האזינו לפרק בהסכת "עוד יום" עם מיכל רשף וד"ר אורן קובילר

בנט ציין כי אתמול התחסנו 18 אלף ישראלים: "זה בזכות היענות גדולה של בני הנוער. מדינת ישראל במרוץ נגד הזמן, יש לנו בערך עשרה ימים לעשות את החיסון הראשון". בנט הוסיף כי הממשלה פועלת למנוע עלייה לטיסות למדינות אדומות ללא אישור של ועדת חריגים.

ניסו לעלות לטיסה לרוסיה אך לא ייקנסו

לכאן חדשות נודע כי שמונה ישראלים ניסו לעלות הבוקר על טיסה לרוסיה, שנמצאת ברשימת המדינות האסורות בשל סיכון גבוה. זאת מבלי שקיבלו אישור של ועדת החריגים. הנוסעים נתפסו בשער העלייה למטוס בידי בקרי רשות האוכלוסין שקראו למשטרה, ועלייתם למטוס נמנעה.

עם זאת, השמונה ככל הנראה לא ייקנסו ב-5,000 שקלים כפי שאושר בתקנות בשל ניסוח התקנה שאושרה, לפיה הקנס יוטל על "היוצא למדינה זרה", בעוד שהם עדיין לא הספיקו לצאת מגבולות הארץ. כעת נבדק אם הם הצהירו בטופס הנוסע היוצא כי אינם טסים למדינה אסורה, ואם כן - ייתכן שייקנסו על הצהרה כוזבת.