איציק סעידיאן, ארכיון
מתוך עמוד הפייסבוק

שיפור במצבו של איציק סעידיאן: חזר לנשום בכוחות עצמו

מבית החולים שיבא בתל השומר נמסר שסעידיאן נותק ממכשיר ההנשמה, אך הוא עדיין מורדם, במצב קשה מאוד ונשקפת סכנה לחייו
איתי שיקמן
29 ביוני 2021
17:05
עודכן ב 17:16

בית החולים שיבא בתל השומר מסר היום (שלישי) כי חל שיפור במצבו של איציק סעידיאן וחזר לנשום בכוחות עצמו. סעידיאן נותק ממכשיר ההנשמה, אך הוא עדיין מורדם, במצב קשה מאוד ונשקפת סכנה לחייו.

בית החולים עדכן על מצבו סעידיאן לבקשתה  של המשפחה, שביקשה "לשתף את עם ישראל שתמך ותומך במשפחה מרחוק ומקרוב, בתפילות ובהמון אהבה, שיצחק ממשיך להיות הלוחם המדהים שהוא".

סעידיאן, בן 26 מירושלים, הצית עצמו ב-12 באפריל מול משרדי אגף השיקום במשרד הביטחון בפתח תקווה, ואושפז בבית החולים שיבא בתל השומר. סעידיאן, לוחם בגדוד 13 של גולני לשעבר, סובל מפוסט טראומה בעקבות לחימה בסג’עייה שברצועת עזה במבצע צוק איתן ומוכר למשרד הביטחון.

בדוח הראשוני לבדיקת התנהלות אגף השיקום, שפורסם בסוף חודש אפריל, נמצאות תקלות. הרפורמה הרחבה שהוחלט עליה מלמדת על כשלים שהיו במערכת הטיפול בהלומי קרב. ברפורמה מומלץ שלא ינברו בעברו של נכה פוסט טראומה, יבוטל מבחן ההכנסה ויוגדל מספרם של העובדים הסוציאליים והמוקדנים שיהיו קשובים לפניות בכל שעות היממה.

בעקבות המקרה של סעידיאן, הממשלה אישרה בחודש שעבר את הרפורמה לטיפול בנכי צה״ל ופגועי הנפש. במסגרת התוכנית "נפש אחת", יועבר באופן מיידי סכום של כ-300 מיליון שקלים לאגף השיקום - בדגש על טיפול בנפגעי פוסט-טראומה. יוקם מנגנון מידי שיסייע לנפגעי פוסט-טראומה ו-60 תקני כוח אדם יתווספו מיידית לאגף השיקום.