מסעדת כביש 90, בסוף השבוע

פעם שנייה בתוך שבוע: נופצו שמשות מסעדה בצפון

ארבעה ימים לאחר הירי למסעדת "כביש 90" בצומת מחניים, שמשות מסעדת BBB בראש פינה נופצו וכדורי רובה פוזרו במקום. במשטרה מעריכים כי מדובר בניסיון לגבות דמי חסות מבעלי עסקים בצפון
רובי המרשלג
30 ביוני 2021
10:05

פרסום ראשון: ארבעה ימים לאחר הירי למסעדה בצומת מחניים, הלילה (רביעי) נופצו שמשות מסעדת BBB בראש פינה ובמסעדה פוזרו כדורי רובה. במשטרה מעריכים כי מדובר בניסיון לגבות דמי חסות מבעלי עסקים בצפון.

בשבת האחרונה לפנות בוקר פתחו אלמונים באש לעבר מסעדת כביש 90 בצומת מחניים וגרמו נזק רב למקום. לדברי בעלי המסעדה, התוקפים המתינו לכיבוי אורות ואז פתחו באש מנשק אוטומטי. באותו זמן שהו כמה מעובדי המסעדה במקום, אך הודות לכך שהיו בחלל אחורי - איש לא נפגע. המשטרה פתחה בחקירת המקרה ועל פי ההערכות מדובר בפעילות מקדימה לניסיון סחיטת דמי חסות.

ביום ראשון הביע רן ששון, מבעלי המסעדה, בריאיון לגאולה אבן-סער בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11 את מורת רוחו מחוסר המשילות באזור, כלשונו. "אין כאן משטרה, אתה מוצא את עצמך לבד. מחר לא יבטחו לי את העסק וזה לא מעניין את המדינה. אם מחר פונה אליי גורם כזה או אחר ומציע לי אבטחה – איזו ברירה יש לי אם אין לי ביטוח?", אמר.