בילינסון
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

למרות שחוסנו: 5 אנשי צוות רפואי מאותה מחלקה נדבקו בקורונה

החמישה חלו באופן קל והם שוהים בבידוד בביתם. מטופל אחד במחלקה נדבק גם כן. בית החולים מתחקר את המקרה • אחרי 9 ביולי: בני 18 ומעלה שירצו להתחסן – יקבלו חיסון של מודרנה
נוב ראובני וקטי דור
01 ביולי 2021
21:28

חמישה אנשי צוות רפואי מחוסנים ממחלקה אחת בבית החולים בילינסון נדבקו בקורונה. באותה המחלקה התגלה גם מאומת בקרב המאושפזים. בשלב זה לא ידוע האם אנשי הצוות נדבקו מהמטופל או להיפך. כך פורסם היום (חמישי) לראשונה בחדשות הערב. 

בית החולים מבצע כעת תחקיר בניסיון להבין את נסיבות המקרה. אנשי הצוות שנדבקו חלו באופן קל ונמצאים בבידוד בביתם. לפי נתוני משרד הבריאות, בשבוע האחרון התגלו 12 מאומתים בקרב צוותים של בתי החולים הכלליים.

נוכח המקרה הזה חזרו היום בבילינסון, מיוזמתם, לנוהל שהיה נהוג בשיא התחלואה - לדגום את כל המטופלים שמגיעים למיון, כולל המחוסנים, בבדיקת PCR. בימים אלה בוחנים במשרד הבריאות אם יש צורך לחזור באופן גורף לנוהל כזה. ביום ראשון יקיים הצוות לטיפול במגיפות דיון ובין השאר תעלה בו גם סוגיה זו.

אחרי 9 ביולי: בני 18 ומעלה שירצו להתחסן – יקבלו חיסון של מודרנה

במשרד הבריאות מתכוננים להשתמש בחיסוני מודרנה בתקופה שבה לא יהיו חיסוני פייזר בארץ. במחסנים בישראל יש כ-200 אלף חיסונים בלבד. ניתן יהיה להשתמש בהם רק למבוגרים כי עדיין לא אושרו לשימוש בילדים. משרד הבריאות ביקש מקופות החולים שלא לקבוע תורים לחיסוני פייזר לאחר ה-9.7 ואם נקבעו -  אז להקדימם.

תגיות:
קורונה