מח"ט הנח"ל שרון אסמן

מות מפקד חטיבת הנח"ל: משפחתו תרמה את איבריו

קרניות עיניו של שרון אסמן, שהיה חתום על כרטיס אדי, יושתלו בחולים הממתינים לתרומה, ויעניקו להם מאור עיניים
דקלה אהרן שפרן
02 ביולי 2021
07:44
עודכן ב 14:01

משפחתו של מפקד חטיבת הנח"ל, אל"מ שרון אסמן, שמת לאחר שהתמוטט במהלך אימון כושר קרבי, הודיעה הבוקר (שישי) כי החליטה לתרום את איבריו. קרניות עיניו של יושתלו בחולים הממתינים לתרומה, ויעניקו להם מאור עיניים. הלווייתו תתקיים ביום ראשון בשעה 16:00 בבית העלמין הצבאי בקריית שאול.

אסמן בן ה-42 נכנס לתפקידו רק שלשום. את האימון ביצע אסמן בחדר הכושר בבסיס חטיבת הנח"ל בבית ליד. צוות רפואי ביצע בו החייאה ובתום מאמצים נאלץ לקבוע את מותו במקום. לאחר הטרגדיה, מפקד הנח"ל הקודם, אל"מ ישראל שומר, שכיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות, לקח מחדש פיקוד על החטיבה כדי לשמור על המשך הפעילות המבצעית והאימונים.

ראש הממשלה נפתלי בנט ספד לו: "שרון אסמן היה מטובי בנינו, הוא תרם את מיטב שנותיו לשמירה על ביטחון ישראל. לכתו היה אירוע מצער וכואב". הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי, ספד לו בטקס סיום קורס קצינים: "לוחם מצטיין, משימתי, אוהב אדם וג'נטלמן".


התמוטט ביומו השני לתפקיד. אסמן (משמאל) בטקס חילופי המפקדים בחטיבת הנח"ל, צילום: דובר צה"ל

אל"מ שרון אסמן הותיר אחריו אישה ושתי בנות. הוא שירת בצה"ל במשך 25 שנה, במהלכן מילא שורה של תפקידי שטח. לפני שהתמנה למפקד הנח"ל, שירת כקצין אג"ם פיקוד צפון, מפקד חטיבת בנימין, מפקד חטיבת עציון, קצין אג"ם אוגדת עזה ומפקד גדוד 931 של הנח"ל. אסמן בוגר קורס פיקוד ומטה ובעל תואר ראשון בפסיכולוגיה.