קורונה
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

משרד הבריאות: 295 מאומתים חדשים אובחנו אתמול

במשרד הבריאות צפויים לדרוש בשבוע הבא חזרה לתו הירוק • פרופ' רגב: אם יהיה גל תחלואה הוא יהיה יותר נסבל – בלי סגרים • אחרי 10 ימים – בנימינה כבר לא יישוב אדום
דקלה אהרן שפרן
02 ביולי 2021
09:06
עודכן ב 10:42

החשש מהזן ההודי: משרד הבריאות עדכן הבוקר (שישי) כי אתמול אובחנו 295 נדבקים חדשים בקורונה. מספר החולים במצב קשה ירד ל-26, ושיעור הבדיקות החיוביות עומד על 0.5%. במשרד הבריאות צפויים לדרוש בקבינט הקורונה בתחילת השבוע הקרוב להשיב את מגבלות התו הירוק, כך פורסם היום (שישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. בכיר במשרד הבריאות אומר כי העלייה במספר החולים הקשים מדאיגה למרות שמדובר בשיעור תחלואה שעודנו נמוך, בפרט מכיוון שביניהם גם מחוסנים.

הקורונה שלך חזרה | ההסכת "עוד יום"

הוא הוסיף שמבין שישה חולים שמצבם הוגדר קשה, חמישה היו מחוסנים. אותו בכיר אמר עוד כי כעת נבחנת האפשרות של השבת מגבלות "רכות" נוספות במטרה לבלום את התחלואה הגואה. אתמול בערב עדכן משרד הבריאות כי מחצות עד השעה 7 אובחנו כ-200 נדבקים חדשים. בבתי החולים מאושפזים 27 חולים שמצבם קשה.

מנגד, מנהלת היחידה למניעה ובקרת זיהומים במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, פרופ' גילי רגב, אמרה בריאיון לכאן רשת ב כי היא לא מודאגת מהעלייה במספר החולים במצב קשה. לדבריה, "יכול להיות שאנחנו בתחילתו של גל, אבל הוא יהיה הרבה יותר נסבל – בלי סגרים, ובמקרה הכי גרוע, הגבלות תו ירוק". 

האזינו לריאיון עם פרופ' גילי רגב

בתוך כך, לאחר עשרה ימים בנימינה הבוקר אינה מוגדרת כיישוב אדום על פי מתווה הרמזור. מגמת התחלואה ביישוב ממשיכה לרדת. הבוקר ישנם 75 חולים מאומתים ו-145 מבודדים. 

תגיות:
קורונה