מח"ט הנח"ל שרון אסמן שהלך לעולמו

צה"ל יקים ועדת חקירה למותו של אל"מ אסמן

בראש הוועדה יעמוד קצין רפואה בכיר המומחה בתחום הרלוונטי • הוועדה תבחן נושאים רפואיים רחבים לאירוע זה ובתוכם השימוש במכשירי החייאה ובטיפול הרפואי המונע
כרמלה מנשה
03 ביולי 2021
21:54

צה"ל הודיע הערב (שבת) כי יקים ועדת חקירה רפואית לאירוע מותו של מח"ט הנח"ל, אלוף-משנה שרון אסמן. בראש הוועדה יעמוד קצין רפואה בכיר המומחה בתחום הרלוונטי והיא תחקור את ההיבטים הרפואיים הנוגעים לנסיבות מותו של הקצין. הוועדה תבחן נושאים רפואיים רחבים באשר לאירוע זה ובתוכם השימוש במכשירי החייאה ובטיפול הרפואי המונע.

אתמול הודיעה משפחתו של אסמן, כי החליטה לתרום את איבריו. קרניות עיניו יושתלו בחולים הממתינים לתרומה, ויעניקו להם מאור עיניים. הלווייתו תתקיים ביום ראשון בשעה 16:00 בבית העלמין הצבאי בקריית שאול.

אסמן בן ה-42 נכנס לתפקידו רק ביום רביעי. את האימון ביצע אסמן בחדר הכושר בבסיס חטיבת הנח"ל בבית ליד. צוות רפואי ביצע בו החייאה ובתום מאמצים נאלץ לקבוע את מותו במקום. לאחר הטרגדיה, מפקד הנח"ל הקודם, אל"מ ישראל שומר, שכיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות, לקח מחדש פיקוד על החטיבה כדי לשמור על המשך הפעילות המבצעית והאימונים.

ראש הממשלה נפתלי בנט ספד לו: "שרון אסמן היה מטובי בנינו, הוא תרם את מיטב שנותיו לשמירה על ביטחון ישראל. לכתו היה אירוע מצער וכואב". הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי, ספד לו בטקס סיום קורס קצינים: "לוחם מצטיין, משימתי, אוהב אדם וג'נטלמן".

אל"מ שרון אסמן הותיר אחריו אישה ושתי בנות. הוא שירת בצה"ל במשך 25 שנה, במהלכן מילא שורה של תפקידי שטח. לפני שהתמנה למפקד הנח"ל, שירת כקצין אג"ם פיקוד צפון, מפקד חטיבת בנימין, מפקד חטיבת עציון, קצין אג"ם אוגדת עזה ומפקד גדוד 931 של הנח"ל. אסמן בוגר קורס פיקוד ומטה ובעל תואר ראשון בפסיכולוגיה.