יסמין ג'אבר

שנתיים וחצי מאסר לתושבת מזרח ירושלים שהורשעה במגע עם חיזבאללה

יסמין ג'אבר, נאשמת במגע עם סוכני חוץ וחברות בארגון הטרור והפעלתה על ידי פעילי הארגון - בדגש על גיוס נשים ישראליות
ורד פלמן
04 ביולי 2021
13:48

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ראשון) 30 חודשי מאסר על יאסמין ג'אבר, תושבת מזרח ירושלים, שהורשעה בהסדר טיעון במגע עם סוכני חיזבאללה וחברות בארגון טרור. ג'אבר הורשעה כי במהלך כמה נסיעות ללבנון וטורקיה נפגשה עם גורמי חיזבאללה במהלך השנים 2018-2015 ושמרה עימם על קשר באמצעות הרשתות החברתיות. כמו כן נקבע לה שנת מאסר על תנאי.

על פי כתב האישום, שהוגש לפני שנה לבית המשפט המחוזי בירושלים, ג'אבר פעלה מטעם כוח קודס האיראני וחיזבאללה לגייס אזרחים ישראלים ופלסטינים לפעילות טרור בישראל. היא מואשמת בסעיפים של מגע עם סוכני חוץ, חברות בארגון טרור, יציאה שלא כדין ופעולה ברכוש למטרות טרור.

ג'אבר, תושבת מזרח ירושלים, עבדה בספריה הלאומית באוניברסיטה העברית בעיר. מאז גיוסה על ידי חיזבאללה, היא עמדה בקשר חשאי עם מפעילה, באמצעות העברת מסרים חשאיים מוסכמים ברשתות החברתיות. במסגרת הפעלתה של ג'אבר, בוצעו עימה פגישות בטורקיה, במסגרתן הועברו לה הנחיות לפעילות על ידי רנד והבה, פעילת חיזבאללה ביחידת הפיגועים המשותפת, שפעלה מולה אף היא בכינוי מבצעי מטעם היחידה בשם "וופאא".

בפגישות אלה הובהר לג'אבר כי תפקידה הינו גיוס פעילים נוספים בישראל, שישמשו כחולייה בהנחייתה, תוך הדגשת חשיבות גיוס גורמים מקרב ערביי ישראל, בדגש על נשים, אשר יתרונן ביכולתן לנוע בחופשיות בארץ ולפעול במסגרת חוליות מקומיות לאיסוף מידע אשר ישמש לקידום פעילות טרור עתידית.

מפרקליטות מחוז ירושלים נמסר: "מלאכת החשיפה, החקירה, העמדה לדין של הנאשמת וגזר הדין שניתן היום מבטאים את היכולות של גורמי אכיפת החוק לסכל פעילות טרור ולהביא עבריינים מעין אלה לכדי ענישה הולמת. הנאשמת הופעלה על ידי פעילי ארגון טרור, היא הורשעה ותרצה עונש מאסר ממושך בכלא. יש לקוות כי גזר הדין יהווה מסר הרתעתי עבור מי שינסה לפגוע בביטחון מדינת ישראל".