שרון אסמן

"שנים פחדתי שידפקו לנו בדלת. כשהפך למח"ט אמרנו 'עכשיו נישן טוב בלילה'"

אינה, אימו של אל"מ שרון אסמן, סיפרה על בנה: תמיד היו שואלים אותי איך מגדלים ילד כזה - אבל הוא נולד להיות טוב. עכשיו הבת שלו תעלה לכיתה א' בלעדיו. האזינו לריאיון
קלמן ליברמן
05 ביולי 2021
09:52

אחרי שנטמן אתמול, אינה, אימו של מח"ט הנח"ל אל"מ שרון אסמן, שמת מדום לב בבסיס, סיפרה הבוקר (שני) לכאן רשת ב על מי שהיה. "כולם היו שואלים אותי איך מגדלים ככה ילדים. הוא נולד להיות רוחני, ילד טוב, שתמיד אהב את כולם", אמרה בריאיון לקלמן ליבסקינד ורועי שרון בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב. "החברים שהיו לו היו 'חברים חברים'. כשהוא התחיל להתקדם בתפקידים, כבר לא היה לו כל כך זמן לפגוש את החברים. וכל החברים האלו עכשיו מהאזרחות התייצבו פה".

האזינו לריאיון עם אימו של אל"מ שרון אסמן בכאן רשת ב

עוד סיפרה האם: "כשהוא רק התגייס, הוא פרק את הכתף. כולם אמרו לי 'אפשר להוריד לו פרופיל ולעשות ראש קטן'. כשאמרתי לו את זה, הוא אמר - 'תתביישו. לא רוצה לשמוע דבר כזה, אם לא נותנים לי להמשיך מסלול כמו שצריך - אני מתחיל הכול מהתחלה'".

לדבריה, "אחרי ששרון התגייס, כל השנים הולכת ברחוב ואומרת 'בטח עוד מעט יגיע רכב צבאי עם שני קצינים, ידפקו על הדלת ויגידו לי ששרון מת'. כל הזמן הייתה לי בראש דפיקה בדלת. כשהוא קיבל את התפקיד עכשיו, בעלי אמר 'זהו, אין לנו יותר מה לדאוג, הוא הופך למח"ט, עכשיו נישן טוב בלילה'. על אף שידענו ששרון הוא כזה שעוד יכול לרוץ עם החיילים כדי לתת להם דוגמה אישית. לא חשבנו, והנה, זה קרה".

אסמן הותיר אחריו הורים, אישה ושתי בנות בגילי 6 ושנתיים. "מה שיש לי בראש זה מה ששרון רוצה - שהבנות ימשיכו לגדול כמוהו. זה מה שאולי יחזיק אותי בחיים", אמרה האם. "הגדולה, אמה, מאוד דומה לו באופי, חזקה ועצמאית. אולי משהו מלמעלה נותן לילדה הזאת להיות כמו אבא שלה. היא שאלה 'למה אבא מת כל כך צעיר?', פתחה את הארון, שאלה 'מה נעשה עם הבגדים של אבא?' ואז אמרה שניתן אותם לאנשים מסכנים, ורק את המשקפיים שלו נשאיר לנו כמתנה. היא מבינה הכול".

בהלוויתו אתמול, ספד לו הרמטכ"ל אביב כוכבי והגדיר אותו "קצין וג'נטלמן". לדברי אימו, "זה המשפט שאומר הכול".