רמקולים בטבע

אפשר קצת שקט? לפחות כשאנחנו בטבע

להביא רמקולים לפינה יפה בטבע זה קצת כמו לבוא עם מנגל למסאז'. הטבע הוא הרגע היחיד בו ניתן לעצור בצד מהעידן הטכנולוגי בו אנחנו חיים - ואין סיבה לערבב בין הדברים. דעה
רועי שרון, דעה
05 ביולי 2021
14:13

אז מה כבר ביקשנו? קצת שקט?

לא שקט של מדבר וכוכבים, לא שקט על מלא, רק קצת שקט. בלי צלילים של רמקול וזה הכול.

זה כמעט אירוע נדיר היום להגיע לבריכת שכשוך, למעיין, או לנחל בטבע ולא לפגוש רמקולים בלתי מנומסים. זו כנראה תופעה שצמחה עם הטכנולוגיה של עולם הסאונד ושירותי המוסיקה המקוונים, ולעתים נראית כמו פלישה תרבותית. והיא נוכחת תחת כל עץ רענן. מה כבר ביקשנו? לעצור רגע בדרך, לבילוי קצר במים, לקפוץ לבריכת שכשוך באזור, לשבת על מחצלת בצד מעיין ולשמוע סאונד של טבע.

מה העניין הרמקולים בכל מקום? מה הבעיה לשים אוזניות אם כל כך דחוף לך לשמוע מוזיקה דווקא בטבע? הטבע הוא מרחב ציבורי וזכותו של כל אחד לבחור מה הוא ישמע באוזן. גם אם הוא רוצה לשמוע זרימה של מים ושקט של שמיים.

אני כבר רואה מראש את התגובות שאיזה בומר אני, כמה זה אשכנזי, כמה מתנשא ושגנבו לך את המדינה. אז מראש אני אומר - גם אני אוהב לשמוע מוזיקה אבל לא אם זה מפריע לאחרים, וזה באמת לא משנה אם זה פינק פלויד, כוורת, עומר אדם או לו ריד. אף אחד גם לא גנב שום דבר, פשוט הטבע שייך לכולנו, ומוזיקה - אפשר לשמוע בכל מקום אחר. להביא רמקולים לפינה יפה בטבע זה קצת כמו לבוא עם מנגל למסאז'. זה פשוט בילוי אחר, לא חייבים לערבב.

נכון שזה קיים בתחבורה ציבורית, ובכל מקום אליו הולכים, אבל בטבע זה צורם יותר. כי שמיים, מעיין, נוף וציוץ של ציפורים, ולפעמים גיטרה גם, זה רגע של לעצור בצד מכל העידן הטכנולוגי שמקיף ושורט אותנו ומשתלט על כולנו. ורמקולים זה לא סבבה. תנו לטייל בשקט, זה כל  מה שביקשנו.