חבר הכנסת ביטן, ארכיון
צילום: רועי אלימה, פלאש 90

דוד ביטן יואשם שוחד, מרמה והפרת אמונים

היועמ"ש החליט להעמיד לדין את חבר הכנסת מהליכוד. את העבירות ביצע לכאורה במסגרת תפקידיו בעיריית ראשון לציון ובזמן כהונתו בכנסת. בנוסף, הוחלט להעמיד לדין תשעה נאשמים בפרשה על שוחד, הלבנת הון ועבירות מס
שלי טפיירו
06 ביולי 2021
20:13

כפי שפורסם לראשונה בכאן חדשות בחודש שעבר: היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע הערב (שלישי) כי החליט להעמיד לדין את חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד על שוחד, הפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס. החלטת היועץ המשפטי לממשלה התקבלה לאחר שעיקר טענותיו של חבר הכנסת ביטן נדחו בשימוע.

ביטן מואשם שביצע לכאורה את המעשים במסגרת תפקידיו בעיריית ראשון לציון ובזמן כהונתו כחבר כנסת וכיו"ר הקואליציה. עותק מכתב האישום הוגש ליו"ר הכנסת, כדי שיתאפשר לביטן להודיע לכנסת אם הוא מעוניין לבקש שתעמיד לו חסינות מפני העמדתו לדין פלילי.

בנוסף, החליט המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, על העמדתו לדין של ארנון גלעדי, ששימש בתקופה המדוברת בתפקידים בכירים בעיריית תל אביב, בהם המשנה לראש העירייה, בעבירות לקיחת שוחד והפרת אמונים. עוד הוחלט להעמיד לדין תשעה נאשמים בפרשה על שוחד, הלבנת הון ועבירות מס.

פרקליטיו של ביטן, עורכי הדין דרור מתתיהו, שרון כהנא ואפרים דמרי, מסרו בשם חבר הכנסת: "היועץ המשפטי לממשלה קיבל חלק מטענותינו וביצע מספר שינויים בכתב החשדות בעקבות השימוע. האישומים המופיעים בכתב האישום יוכרעו על ידי בית המשפט, לאחר שייחשף לכלל הראיות והטענות כבדות המשקל שבאמתחתנו. ח״כ ביטן סמוך ובטוח, כי בתום ההליך המשפטי, בית המשפט יגיע למסקנה המתבקשת, שלא נפל כל פגם או פסול במעשיו וינקה אותו מכל רבב״.