-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כתב אישום יוגש נגד הישראלי החשוד בעבירות ביטחוניות חמורות

הפרקליטות הגישה הצהרת תובע נגד האזרח • הצעד הגיע לאחר הביקורת על הפרקליטות
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
09 ביולי 2021
11:27

הפרקליטות הגישה היום (שישי) לבית משפט השלום באשקלון הצהרת תובע לקראת כתב אישום נגד הישראלי שחשוד בעבירות ביטחוניות חמורות, החותרות נגד ביטחון המדינה. עם הצהרת התובע, מעצרו הוארך עד ליום שני.

הצעד הגיע לאחר שסגן נשיא בית המשפט המחוזי בבאר שבע, השופט אליהן ביתן, העביר אתמול ביקורת על הפרקליטות והאריך את מעצר החשוד ביום אחד בלבד, בעקבות ערר של המשטרה. ביתן הסביר כי "עד אז המדינה תגבש עמדה האם תגיש כתב אישום עם בקשה למעצר עד תום ההליכים או תשחרר את החשוד".

ביתן אמר לנציג הפרקליטות כי "נראה לי שמישהו לוקח אתכם באף למעלה לעצים, והענפים והם חלשים". השופט הוסיף: "באופן כללי הסיפור לא מרשים. הכותרות טובות לשלבים הראשונים או לאינטרסים אחרים. אם העובדות מאפשרות כתב אישום תגישו כתב אישום - לא נראה לי שיש כאן משהו דרמטי, שהצלנו את מדינת ישראל באופן משמעותי". 

שלשום שוחרר החשוד לאחר מעצר של חודש, ולפני כן היה מנוע מפגש עם עורך דין במשך 20 יום. עורכי הדין של החשוד אבי חימי ומשה וייס מסרו שלשום בדיון בית המשפט, כי "למרות הכותרת הבומבסטית, מדובר בחשד שייגמר בקול ענות חלושה. מרשנו הוא אזרח נאמן למדינת ישראל ולא בכדי בית המשפט הורה היום על שחרורו".