זירת הפיצוץ באיראן

דיווח באיראן: פיצוץ עז נשמע בטהראן

לפי הטלוויזיה האיראנית, חפץ בלתי מזוהה התפוצץ בפארק בבירה, עד כה לא דווח על נפגעים או נזק משמעותי. סגן מושל טהראן: אנחנו חוקרים את הנסיבות • שיבושים בתנועת הרכבות באיראן עקב מתקפת סייבר: פרטי הקשר של המנהיג העליון ח'מנאי פורסמו כמספר לבירור התקלה
יואב זהבי לונדון
09 ביולי 2021
20:07
עודכן ב 00:43

חפץ בלתי מזוהה התפוצץ הלילה (שישי) בפארק בצפון טהראן, כך דיווחה הטלוויזיה האיראנית. לפי שעה לא דווח על נפגעים באירוע או על נזק יוצא דופן. כוחות כיבוי רבים הגיעו לזירת האירוע, ובתיעוד מהמקום נראית אש גדולה שפרצה בזירה.

סגן מושל טהראן נשאל על ידי סוכנות הידיעות האיראנית תסנים אם מדובר באירוע טרור: "אנו חוקרים את הנסיבות". באיראן דיווחו מוקדם יותר הערב על שיבושים קשים בתנועת הרכבות כתוצאה ממתקפת סייבר. בנוסף, פרטי הקשר של המנהיג העליון עלי ח'מינאי פורסמו כמספר לבירור התקלה.

ביום שלישי השבוע האשים דובר ממשלת איראן את ישראל בחבלה במתקן הצנטריפוגות ב-23 ביוני סמוך לטהראן. לפי דיווח בסוכנות הידיעות האיראנית IRNA, דובר הממשלה עלי רביעי התייחס למבנה שניזוק באזור העיר כראג' וטען שישראל ביצעה מתקפה זו כדי לחבל בשיחות הגרעין שמקיימות איראן והמעצמות בווינה, אולם לדבריו, למרות מתקפות אלה - כוחה של איראן הולך ומתעצם.

"המשטר הציוני ביצע פעולות שכאלה כדי לאותת שהוא מסוגל לעצור את איראן ולומר שאין צורך בשיחות עם איראן, אבל מתי שחבלה שכזו מתרחשת, כוחנו עולה", דברי רביעי. הוא אישר כי הייתה חבלה בבניין אך היא לא הביאה לפגיעה משמעותית בנפש או ברכוש.