נמל התעופה בבריסל, ארכיון
צילום: רויטרס

הערכה בישראל: המזוודה שאותרה בבריסל - חלק ממודל מבצעי איראני לפיגוע נגד ישראלים

בישראל מזהים עליית מדרגה בניסיונות איראניים לבצע פיגועים נגד ישראלים בחו"ל • דיווחים באיראן על שיבושים קשים בתנועת הרכבות ברחבי המדינה עקב מתקפת סייבר
גילי כהן
09 ביולי 2021
21:06

בישראל סבורים כי גורמים איראניים הם שהשאירו אתמול מזוודה חשודה בנמל התעופה של בריסל, בניסיון לבדוק את סידורי האבטחה לקראת פיגוע טרור אפשרי נגד ישראלים. כך דווח הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11. עוד דווח במהדורה כי לאחרונה זיהתה מערכת הביטחון של ישראל עליית מדרגה בניסיונות האיראניים לבצע פיגועים נגד תיירים ישראלים בחוץ לארץ.

היום דווח באתר "Ynet" כי אתמול פונה מתחם הטיסות היוצאות בנמל התעופה בבריסל למשך יותר משעה, בעקבות מזוודה נטושה שנמצאה במקום, ששייכת לאישה ממוצא איראני המתגוררת בעיר. על פי הדיווח, לאחר איתור המזוודה התברר כי האישה שהשאירה אותה שם, הייתה על טיסת בדרכה לדוחא. משטרת בלגיה הורתה למטוס בו שהתה לשוב על עקבותיו, האישה הורדה ממנו ונעצרה.

בתוך כך, הטלוויזיה הממלכתית בטהראן דיווחה הערב על שיבושים קשים בתחנות הרכבת ברחבי המדינה וכי קווים רבים בוטלו. על פי הדיווחים, האקרים שעומדים מאחורי המתקפה פרסמו את מספר הטלפון של המנהיג העליון של איראן עלי ח'מנאי, וכתבו כי זה המספר שאליו יש להתקשר לקבלת פרטים על השיבושים בתנועת הרכבות.