-

על קו הגמר: סיכום כל מה שקרה ביורו, מלבד הכדורגל

בחמישה פרקי ההסכת "עוד יום", יואב זהבי ואורי לביא מביאים את הזוויות הנוספות לטורניר של הקיץ: הפוליטיקה, התככים, המאבקים הלאומיים ותרבות האהדה שכל כך חיכתה למעמד הגדול
עוד יום
10 ביולי 2021
08:01

את המנהיגות של קיין, הטאץ' של קייזה, הנחישות של הדנים והכישלון ההולנדי נשמור למגרש, כי זה הזמן לדבר על מה שמסביב: בהסכת "עוד יום" גרסת יורו 2020, לקחנו אתכם לסיפורים, הדמויות והמצבים שהופכים את הכדורגל לצבעוני, מרגש ואפילו מסוכן. רגע לפני הגמר ההיסטורי, אתם מוזמנים לבינג' האזנה שיביא אותכם לקו הגמר.

המלחמה יוצאת לדרך | פרק 1

24 נבחרות, 11 ערים מארחות, כמות צופים משתנה ממדינה למדינה, חשש מתמיד מקורונה והרבה כבוד וכסף שמונח על הכף. בפרק הראשון של "עוד יום" גרסת היורו, יואב זהבי ואורי לביא מסמנים לכם את מפת הדרכים להתמודדויות האמוציונליות של הקיץ.

אמא רוסיה |פרק 2

המסע של נבחרת רוסיה על כר הדשא הסתיים בניצחון קטן על פינלנד, שתי תבוסות והדחה בשלב הבתים. אבל בזה לא מסתיים חלקה של המעצמה ממזרח אירופה בטורניר. מאירוח משחקים בסנט פטרסבורג, דרך חסות חברת "גזפרום" ועד למחאה על מדי נבחרת אוקראינה - הפרק השני עוסק במאבקי הכוח הרוסיים מאחורי הקלעים של היורו. 

טורניר עם מחיר | פרק 3

טורניר היורו שמתקיים בכל ארבע שנים נערך בכל פעם אצל מדינה מארחת אחרת. ב-2016 זו הייתה צרפת, ב-2012, אוקראינה ופולין, ב-2008 שוויץ ואוסטריה. כל מדינה מעמידה לרשות הטורניר כמה אצטדיונים במספר ערים שם המשחקים מתקיימים. יורו 2020 מתקיים במתכונת יוצאת דופן, מלבד הגבלות הקורונה בחלק מהמשחקים, אין לו מארחת, לפחות לא במובן הקלאסי של המילה. משחקי הטורניר נערכים ב-11 ערים שונות ברחבי אירופה, מלונדון שבמערב, עד לבאקו שבאזרבייג'ן, הרחק במזרח. בפרק השלישי, יואב זהבי ואורי לביא דנו במתכונת השנויה במחלוקת של היורו הנוכחי, ובשאלה- האם יורו צריך בכלל מדינה מארחת?

למי יש יותר כבוד? | פרק 4

מלחמה על הבית: כיצד אלמנטים לאומיים באים לידי ביטוי במגרש הכדורגל? למה אי אפשר להפריד פוליטיקה מספורט, ואיך דגל הגאווה קשור לכל זה? בפרק הרביעי, נעשה זום על מאבקי הכוח ביבשת אירופה, שאמנם לא ידעה מלחמה גדולה כבר 77 שנה, אבל מפגינה את האמוציות והמאבקים הלאומיים אחת לארבע שנים על כר הדשא.

כדורגל חוזר הביתה | פרק 5

איך הפך הכדורגל לענף הספורט הכי פופולרי? על ההישג הזה אחראית כמעט באופן בלעדי האימפריה הבריטית. בפרק החמישי, אורי לביא ויואב זהבי יסבירו כיצד אנגליה, שמחר תשחק לראשונה בגמר היורו מול נבחרת איטליה, הפכה את הכדורגל לנחלת הכלל ויבקרו בפרקים החשובים ביותר בהיסטוריה שלה עם המשחק.