רומן זדורוב
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משפט חוזר? השבוע הדרמטי של רומן זדורוב

פרקליט המדינה יבצע הערכה מחדש של התיק בעניין זדורוב, שהורשע ברצח תאיר ראדה - ולפניו שלוש אפשרויות. רגע לפני ההכרעה אם לנהל משפט חוזר, א.ק דורשת מאיסמן לגנוז את התיק שנפתח נגדה
תמר אלמוג
10 ביולי 2021
21:49

פרשת זדורוב: רגע לפני החלטת פרקליט המדינה אם לנהל משפט חוזר בעניין, אולה קרבצ'נקו, שנודעה כא.ק בפרשה, דורשת מפרקליט המדינה עמית איסמן לגנוז את התיק שנפתח נגדה. כך פורסם הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11.

במכתב ששלח עורך דינה דניאל חקלאי נכתב כי התיק נגד קרבצ'נקו נפתח בשל עלילה של בן זוגה לשעבר, שהתעלל בה, וכי במשך שנים נגרם לה עוול - והמעט שאפשר לתקן הוא בהכרזה פשוטה ובהירה שהתיק יסגר מחוסר אשמה. קרבצ'נקו מבקשת לנתק בין פרשת זדורוב לבין עלילת השווא, לדבריה, טרם קבלת ההחלטה של איסמן בעניינו.

רומן זדורוב הורשע ברצח הילדה תאיר ראדה בקצרין, שאירע ב-2006. בימים הקרובים צפוי פרקליט המדינה, עמית איסמן, להכריע מה תהיה עמדת הפרקליטות - אם ינוהל משפט חוזר בעניינו או לא. לשם כך יבצע הערכה מחדש של התיק, על בסיס חוות דעת של צוות פרקליטים שהוקם.

הסיכוי האחרון של רומן זדורוב | האזינו לפרק ב"עוד יום"

לפני פרקליט המדינה איסמן שלוש אפשרויות מרכזיות: הראשונה, לא לנהל משפט חוזר ובכך להביא לשחרור וזיכוי של זדורוב. האפשרות השנייה היא לנהל משפט חוזר - או ביחד עם שחרור ממעצר או בלעדיו. האפשרות השלישית והפחות סבירה - לבקש עוד ארכה.