שלט בתחנת הרכבת בלונדון

הכדורגל יחזור הביתה? אוהדי אנגליה כבר חוגגים בלונדון

המוני אוהדים הגיעו לבירה האנגלית והעיר לובשת חג לקראת גמר היורו הערב • הרחובות מלאים באוהדים עם דגלים, שלטים ושירת "It's Coming Home" • תושב לונדון סיפר על האווירה בריאיון לכאן רשת ב: "כל אנגליה מחושמלת"
חן ביאר
11 ביולי 2021
13:42

באנגליה נערכים בחגיגיות לגמר היורו שיתקיים הערב (ראשון) באצטדיון וומבלי בבירה. לונדון בהתרגשות שיא והרחובות מלאים באוהדים שלא מפסיקים לשיר. האווירה מורגשת בכל מקום בעיר, אוהדים שמשמיעים את "It's Coming Home" שהפך להמנון הלא רשמי של הנבחרת המקומית, שלטים בתחנת אוטובוס ואווירה צבעונית שהם מקווים שתימשך גם אחרי המשחק הערב, כשמנגד כולם שוכחים את היריבה האיטלקית החזקה. 


שניאור קרומי, תושב אנגליה שמארגן הקרנה של הגמר לקהילה הישראלית, סיפר בריאיון לקלמן ליבסקינד ומואב ורדי בתוכנית "קלמן ליברמן" על האווירה בעיר: "כל אנגליה מחושמלת. אירוע שלא היה פה 55 שנה באומה שהדת הרשמית פה היא כמעט כדורגל, ולא הצליחו להגיע אפילו למעמד של הגמר. אם תנסה להשיג הערב מקום לצפייה במשחק בבר או במסעדה - לא תוכל להכניס סיכה. אין שום אפשרות להשיג מקום כבר מיום חמישי. היה צריך להזמין מראש. זה לא ישראל. אזלו המקומות, לא רק באצטדיון".

האזינו לריאיון עם שניאור קרומי 

"הבוקר מהמלכה עד הנסיכים וראש הממשלה כולם כתבו לנבחרת, אנחנו תומכים בכם ותולים בכם תקוות, משפחתנו מוסרת לכם איחולים. זה משהו לאומי ברמות שלא היו פה", הוסיף קרומי. גם עכשיו כשהתחילו את הטורניר הזה, אני לא יודע אם התקוות היו גבוהות, אבל יש הרגשה שהפעם הם יעשו את זה וזה יהיה מדהים. אם יהיה ניצחון. יהיו פה חגיגות כל הלילה, אנגליה ממש תרעד". 

המלכה אליזבת' שלחה אתמול מכתב למאמן הנבחרת האנגלית גארת' סאות'גייט  ובו כתבה על כך שהרגישה בת מזל כשהעניקה את גביע העולם במונדיאל 1966 לקפטן האנגלי בובי מור, ועד כמה הדבר היה משמעותי לשחקנים ולסגל. היא בירכה את הנבחרת על ההעפלה לגמר ואיחלה לשחקנים בהצלחה בגמר. גם הנסיך ויליאם שיגר מכתב לנבחרת וקרא: "הביאו את זה הביתה".

בתוך כך, משטרת לונדון קראה לאוהדים האנגלים שלא להגיע לבירה, אלא אם יש להם כרטיסים למשחק. עקב העלייה בתחלואת קורונה בבירת בריטניה, המשטרה קוראת לאוהדים שלא להגיע ללונדון וגם שלא להתקהל בקבוצות גדולות מחשש להתפשטות זן דלתא של נגיף קורונה.