ג'וקוביץ' עם הגביע
צילום: אי-פי

גראנד סלאם 20: ג'וקוביץ' זכה בטורניר ווימבלדון

הטניסאי הסרבי השתווה לפדרר ונדאל אחרי ניצחון בארבע מערכות על ברטיני • לאחר שפיגר במערכה, ג'וקוביץ ניצח את שלוש המערכות העוקבות וביצע מהפך
יואב בורוביץ' וליאן וילדאו
11 ביולי 2021
15:59
עודכן ב 19:34

הטניסאי הסרבי, נובאק ג'וקוביץ', זכה היום (ראשון) בגראנד סלאם ה-20 שלו והשתווה לשני הגדולים, רוג'ר פדרר ורפאל נדאל. הסרבי, בן ה-34, ניצח את האיטלקי מתאו ברטיני, המדורג שביעי, בגמר אליפות ווימבלדון. האיטלקי, בן ה-25, שהגיע לגמר גראנד סלאם בפעם הראשונה בקריירה הראה טניס לוחמני ועיקש, אך הסרבי היה גדול עליו. ג'וקוביץ', המדורג ראשון בעולם, זכה בפעם השישית בטורניר היוקרתי של לונדון. 

ג'וקוביץ' חוגג, צילום: אי-פי

מהלך המשחק

מערכה ראשונה

ג'וקוביץ' פתח נפלא עם שבירה מהירה והובלה 2:5, אך האיטלקי שבר בחזרה והשווה ל-5:5. הסרבי התאושש וניצח את המשחקון הבא, אבל גם ברטיני שמר על ההגשות שלו והמערכה הגיעה לשובר שוויון. האיטלקי היה חד יותר, ניצח 4:7, ועלה ל-0:1 במערכות.

מערכה שנייה

ג'וקוביץ' פתח בסערה ועלה ליתרון 0-4, אך ברטיני הצליח להקשות. במצב 1-5, האיטלקי שבר את הגשותיו של הסרבי, שמר על הגשותיו וצמצם ל-4:5. במשחקון העשירי ג'וקוביץ' הגיש למערכה ולא פספס את ההזדמנות, וניצח 4:6 במערכה.

מערכה שלישית

נראה שג'וקוביץ' השתלט על המשחק, ולאחר ששני הטניסאים שמרו על ההגשות במשחקונים הראשונים, במשחקון השלישי ברטיני נשבר. הסרבי שמר על ההגשות שלו ועלה ל-1:3. בשש המשחקונים שלאחר מכן הטניסאים שוב שמרו על ההגשות שלהם וג'וקוביץ' ניצח 4:6.

מערכה רביעית

שני הטניסאים המשיכו להגיש היטב גם במערכה הזאת, אך במשחקון השביעי ג'וקוביץ' הראה למה הוא מקום ראשון בעולם. עם טניס מרשים, התקפי וחד הסרבי עלה ל-3:4 לאחר ששבר את ההגשות של האיטלקי, שהראה סימני עייפות עם טעות כפולה בהגשה. הסרבי הצליח לשמור על ההגשה שלו במשחקון השמיני ובתשיעי שבר פעם נוספת את האיטלקי בדרך ל-3:6 והתואר הנכסף.

צילום: אי-פי

הדרך אל הגמר

בסיבוב הראשון ג'וקוביץ' התחיל בפיגור מערכה מול הבריטי הלא מדורג, דרייפר. אך זה רק פיקס את הסרבי והוא ניצח בשלוש המערכות הבאות. בסיבובים הבאים המדורג ראשון בעולם כבר הפסיק לזלזל ופתח מבערים בתחילת המשחק. הוא ניצח את אנדרסון, קודלה, פוקסוביץ', גארין ושאפובלוב בלי להשמיט מערכה.

ברטיני ניצח בסיבוב הראשון את הארגנטיני פלה בארבע מערכות. בסיבובים השני והשלישי האיטלקי ניצח את ואן דה זנדסחלופ ההולנדי ואת בדנה הסלובני בשלוש מערכות. בשמינית הגמר הוא עבר את איבשקה בשלוש מערכות. ברבע ובחצי הוא התקשה טיפה וניצח בארבע מערכות את פליקס אוגר עליאסים הקנדי ואת הורקאש ההונגרי, שהפתיע את פדרר.