-

ישראל תקפיא כ-600 מיליון שקל מהרשות הפלסטינית

לפי דוח משרד הביטחון הרשות העבירה סכום דומה למשפחות מחבלים בשנת 2020
עמיחי שטיין וגילי כהן
11 ביולי 2021
17:22

הקבינט המדיני-ביטחוני אישר היום (ראשון) הקפאת כספי טרור לרשות הפלסטינית. לפי הדוח, שהוכן על ידי המטה ללוחמה כלכלית במשרד הביטחון, העבירה הרשות הפלסטינית 597 מיליון שקלים לתמיכה עקיפה בטרור בשנת 2020. בעקבות אישור הדוח, כספים אלו יוקפאו מדי חודש מתוך כספי הסילוקין שישראל מעבירה לרשות.

בנובמבר האחרון, פורסם בכאן חדשות על פגישה ראשונה התקיימה בין בכירים ישראלים לפלסטינים, מאז הודעת הרשות הפלסטינית על חידוש התיאום והקשרים עם ישראל. הפגישה שהתקיימה ברמאללה הייתה בין מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף כמיל אבו רוקון ובכיר הרשות חוסיין א שייח, האחראי על הקשרים עם ישראל מטעם הרשות. לדברי מקור פלסטיני, הצדדים דנו במתווה החזרת הקשרים בין הצדדים לקדמותם.  

א-שיח כתב לאחר מכן בטוויטר שלו כי הרשות וישראל הסכימו על העברת כספי המסים שבהם החזיקה ישראל בחצי שנה האחרונה ואותם סירבה לקבל הרשת הפלסטינית. א-שיח' הוסיף כי בפגישה עמדו הצדדים על חשיבות ההסכמים החתומים בין ישראל לרשות הפלסטינית וכי הוסכם לקיים פגישה נוספת בהמשך.

עוד פורסם לראשונה כי הרשות הפלסטינית מסרה לדיפלומטים במערב כי היא מוכנה לשנות את חוק תשלום המשכורות למחבלים כמחווה לנשיא ארצות הברית הנבחר ג'ו ביידן.

במסגרת השינוי המתוכנן, משפחות האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל לא יקבלו עוד משכורות המבוססות על חומרת המעשה של בן משפחתם הכלוא בישראל ועל חומרת העונש שקיבל, אלא קצבאות המבוססות על מצבה הכלכלי והסוציאלי של המשפחה ועל מספר הנפשות בה.