חיסון ילדים
צילום: פלאש 90

המלצה: לחסן בני פחות מ-12 הסובלים ממחלות רקע

הצוות לטיפול במגפות ימליץ למשרד הבריאות לחסן במנה שלישית את אוכלוסיית הקשישים • בעקבות ההודעה על משלוח חיסונים נוסף: יתאפשר לקבוע תורים לחיסון
נוב ראובני
11 ביולי 2021
19:49

הצוות לטיפול במגפות ימליץ למשרד הבריאות לחסן באופן חריג ילדים בני פחות מ-12 בהליך אישור פרטני לסובלים ממחלות רקע קשות. בנוסף, רוב חברי הצוות תמכו במתן מנת חיסון שלישית לאוכלוסיית הקשישים.

בסוגיית החיסון השלישי היה דיון מרובה דעות, כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. חלק מהגורמים שנכחו בישיבה והתנגדו, טוענים כי האפשרויות שהוצגו להם להצבעה לא היו מלאות. בתוך כך נאמר כי למרות שאחת ההצעות הייתה לאפשר מתן מנת חיסון שלישית במסגרת מחקר, בהצבעה האפשרות לא הוצעה והבחירה הייתה בין תמיכה במהלך ללא מחקר, לבין התנגדות. 

בתוך כך, לאחר הודעת ראש הממשלה בנט על הקדמת משלוח חיסוני פייזר ל-1 באוגוסט, קופות החולים הודיעו כי ניתן לקבוע שוב תורים לחיסון. הקדמת משלוח החיסונים תאפשר לקופות להמשיך ולחסן מבוטחים במנה ראשונה. 

במקביל, ברקע החשש מחידוש עונת החתונות בסיום תקופת בין המצרים, במשרד הבריאות בוחנים הפעלת תו ירוק באירועים כך שהכניסה תהיה למחוסנים, מחלימים ונבדקים עם תוצאה שלילית.

הבוקר עדכן ראש הממשלה נפתלי בנט בישיבת הממשלה כי סיכם עם מנכ"ל פייזר אלברט בורלא על הקדמת משלוח חיסוני החברה ל-1 באוגוסט. הוא הוסיף כי נבחנת הגבלת אירועים רבי משתתפים בשל העלייה בתחלואה. על האפשרות להגבלות בחגים ופתיחת שנת הלימודים אמר "אין שום סיבה להגיע לדקה ה-90 ואז לשלוף החלטות חפוזות כמו שראינו בעבר". 

על אף אמירתו של שר הבריאות בכאן רשת ב שכבר היום מדוכאי חיסון יוכלו לקבל את המנה השלישית - בקופות ובבתי החולים טרם התקבלו הנחיות סופיות בעניין ולכן לא החל חיסונם. ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי "הנחיות מסודרות תצאנה לכל הגורמים הרלוונטיים היום".