משה איבגי, היום
צילום: רוני עופר, פלאש90

11 חודשי מאסר בפועל נגזרו על השחקן משה איבגי

איבגי הורשע בביצוע מעשים מגונים ובהטרדה מינית כלפי ארבע נשים. בדרכו לאולם בית המשפט אמר כי אינו חושש מגזר הדין • הבמאית אנה סטפן, שהתלוננה על מעשיו של איבגי: "החשיפה הייתה חשובה לי – שכולם ידעו שהיה טורף בתעשייה שפגע בנשים"
אורלי אלקלעי
12 ביולי 2021
13:25
עודכן ב 15:48

בית משפט השלום בחיפה גזר היום (שני) 11 חודשי מאסר בפועל על השחקן משה איבגי, שהורשע בביצוע מעשים מגונים ובהטרדה מינית כלפי ארבע נשים. בדרכו לאולם בית המשפט אמר איבגי כי אינו חושש מגזר הדין. בחודש שעבר דווח כי המדינה מבקשת מבית המשפט לגזור על איבגי שלוש שנות מאסר לפחות. מנגד, ביקשה ההגנה להסתפק בתשעה חודשי מאסר, שיומרו לעבודות שירות.

הבמאית והשחקנית אנה סטפן, שהייתה בין הנשים שהתלוננו על איבגי, אמרה בריאיון לגילי כהן בכאן רשת ב שלא הופתעה מהעונש, אלא מכך שהפרשה בכלל הגיעה לבית המשפט. "מה שלי חשוב זה לא איזה עונש יקבל, אלא החשיפה – שכולם יודעים שהיה טורף בתעשייה שפגע בנשים", אמרה.

האזינו לריאיון עם אנה סטפן 

"הנושא החשוב ביותר הוא ציפוף השורות של התעשייה שתמכה בו, שידעו שזה מה שקורה, שכיסתה על מעשיו, הקריבה נשים ושמרה על הטורף. המסר לתעשייה הוא שדבר כזה לא יכול להתרחש יותר", אמרה סטפן בריאיון. "איבגי פחות מעניין, מה שחשוב זה התעשייה ששיתפה פעולה עם הפשע". 

בחודש יולי בשנה שעברה גזר בית המשפט על איבגי שישה חודשי עבודות שירות ומאסר על תנאי. חודש לאחר מכן ערערה התביעה על זיכויו של איבגי מחלק מהסעיפים ועל העונש שהוטל עליו. בחודש מארס קיבל בית משפט המחוזי בחיפה את הערעור.

לפני שלושה שבועות התקיים הדיון בטיעונים לעונש, במסגרתו הביע איבגי חרטה על המעשים. איבגי הוסיף אז כי הוא לוקח אחריות על מעשיו ושבעקבות טיפול שהוא עובר, הוא מבין כי פגע בנשים. הוא ביקש משלושת שופטי המחוזי שלא ישלחו אותו למאסר.