מעצר אחד החשודים בירושלים

סוכנת סמויה הביאה למעצרם של 16 חשודים בפדופיליה ברשת

העצורים, בשנות ה-20 ועד שנות ה-60 לחייהם, חשודים בעבירות מין חמורות - כולל הטרדה מינית ואינוס. בעת אחד המעצרים בירושלים התפתחו עימותים בין התושבים לשוטרים
ורד פלמן
12 ביולי 2021
13:34

סוכנת סמויה של המשטרה הביאה למעצרם של 16 חשודים בעבירות פדופיליה ברשת. כך הותר היום (שני) לפרסום. החשודים, בשנות ה-20 ועד שנות ה-60 לחייהם, מגיעים מחלקים שונים בארץ וחשודים בעבירות מין חמורות - החל מהטרדה מינית וכלה בעבירות אינוס ברשת.

הסוכנת הופעלה על ידי היחידה המרכזית של מחוז ירושלים. היא החלה את פעילותה לפני כמה חודשים, כשהיא מתחזה לקטינה בת 13. תוך זמן קצר החלה הסוכנת לקבל פניות ברשת מעשרות גברים, ובהמשך החלו החשודים בביצוע עבירות מין, לרבות מעשים מגונים ועבירת ניסיון אינוס.

הבוקר פשטה המשטרה על בתי החשודים. בעת מעצרו של אחד מהחשודים, באחת מהשכונות בירושלים, החלה במקום הפרת סדר תוך התקהלות של עשרות מתפרעים, שיידו אבנים וחפצים לעבר השוטרים. עוד נמסר מהמשטרה כי בביתו של החשוד מתנהל גן ילדים. בהמשך היום יובאו החשודים לבית המשפט שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרם.

הסוכנת הסמויה בטקס במעמד המפכ"ל ומפקד מחוז ירושלים. צילום: דוברות המשטרה

הבוקר נערך טקס במעמד מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי ומפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן, בו הוענקו תעודות הערכה לסוכנת. "מדובר בהפעלה מיוחדת שמעבר לתרומתה למיגור עבריינות המין, היא בעלת חשיבות חברתית מהמעלה הראשונה", אמר המפכ"ל שבתאי.