פרסי האמי
צילום: רויטרס

היסטוריה באמי: טרנסג'נדרית מועמדת לשחקנית ראשית בסדרת דרמה

הוכרזה רשימת המועמדים בטקס של השנה, שיתקיים הפעם בנוכחות קהל ויעמוד באופן לא מפתיע - בסימן השתלטות הסטרימינג על המסך הקטן
אלון פרוכטר
13 ביולי 2021
22:09

בלי ששמנו לב עשרה חודשים עברו מאז טקס פרסי האמי, שהיה הראשון בשורה של טקסים בהוליווד שהתקיים ללא קהל ובמתכונת וירטואלית. הערב (שלישי) הוכרזה רשימת המועמדים בטקס של השנה, שיתקיים הפעם בנוכחות קהל ויעמוד באופן לא מפתיע - בסימן השתלטות הסטרימינג על המסך הקטן.

סדרות הדרמה "הכתר" ו"המנדלוריאן" של נטפליקס מובילות את רשימת המועמדים לטקס פרסי האקדמיה האמריקנית לטלוויזיה. כוכבי הכתר - אוליביה קולמן, אמה קורין וג'וש אוקונור קיבלו מועמדות בקטגוריות המשחק.

אם.ג'יי רודריגז, צילום: אי-פי

בקטגוריית מיני סדרה מועמדות - להרוס אותך, הסודות של איסטאון וגמביט המלכה, וכך גם השחקניות הראשיות - מיקיילה קואל, קייט ווינסלט ואניה טיילור ג'וי. היסטוריה נרשמה בקטגוריית השחקנית הראשית בסדרת דרמה, שם קיבלה לראשונה מועמדות השחקנית הטרנסג'נדרית אם.ג'יי רודריגז על תפקידה בסדרת הדרמה פוזה.

הכתר נגד "הכתר": מה גרם לסערה בבית המלוכה הבריטי | האזינו לעוד יום

בזווית הישראלית - הסרט העלילתי "אוסלו" של HBO, קיבל מועמדות בקטגוריית סרט הטלוויזיה הטוב ביותר. הסרט מבוסס על מחזה שעוסק בשיחות שהובילו לחתימה על הסכם אוסלו, ומשתתפים בו דב גליקמן וששון גבאי.

טקס פרסי האמי יתקיים ב-19 בספטמבר בלוס אנג'לס, בהנחיית השחקן סדריק ד'ה אנטרטיינר ויתקיים בשונה מהשנה שעברה - בנוכחות קהל.