החשוד, חיים שלום בר-שלום
צילום: משטרת ישראל

חשד: התחזה לפסל ופגע מינית בנשים ששימשו לו "השראה"

לחשוד, תושב אשדוד בן 38, מיוחסים בעילה ומעשה סדום שלא בהסכמה. מעצרו הוארך ב-6 ימים. המשטרה: דפוס הפעולה שלו היה התחזות לסוכנת וקביעת פגישות עם נשים ברשת
אסף פוזיילוב
14 ביולי 2021
14:41

תושב אשדוד בן 38, חיים שלום בר-שלום, נעצר הלילה (רביעי) בחשד שביצע בעילה ומעשה סדום שלא בהסכמה בשתי נשים לפחות. לפי החשד, הוא הציג את עצמו כאומן שעוסק בפיסול, ונפגש עם נשים כדי לקבל מהן "השראה". אישה וקטינה שהגישו תלונה נגדו במשטרה סיפרו כי האדם שהציג את עצמו כפסל ביקש מהן בפגישתם לפשוט את בגדיהן ולגעת בגופן ולאחר מכן אף פגע בהן מינית בעצמו.

חקירת המשטרה העלתה כי בר-שלום פעל לפי דפוס שבו איתר נשים צעירות ברשתות החברתיות, תוך שהוא מציג עצמו כסוכנת בשם דנה שמחפשת נשים שיכולות לשמש השראה לאומן פיסול ומתאמת עבורו את הפגישות. כך, הוא שיכנע אותן להגיע לבית מלון לאודישן.

למשטרה יש אינדיקציה לכך שבר-שלום פגע בנשים נוספות ולכן היא קוראת לנשים שנפגעו מעבירות ומדפוס פעולה דומים, להגיע לתחנת המשטרה הקרובה או לתחנת אשדוד, ולהגיש תלונה.

בר-שלום הוא עבריין מין מפוקח שהפר את תנאי הפיקוח. בעבר הוא הורשע באונס, בין היתר גם של קטינה, ובמעשים מגונים. עוד מיוחסת לו עבירה של קבלת דבר בתחבולה. הוא הודה בחקירתו בחלק מהמיוחס לו. בית משפט השלום באשקלון האריך את מעצרו בשישה ימים והורה לפרסם את זהותו. עוד קבע בית המשפט כי הוא יישלח לבדיקה על ידי פסיכאטר שב"ס.