עובד זר ממוצא תאילנדי שהוכה לכאורה בחקירתו

חשד: שוטרים הכו קשות עובד זר מתאילנד שנעצר בחשד להחזקת סמים

המקרה אירע על פי החשד בתחנת המשטרה בזכרון יעקב. השוטרים הכו את אנוצ'ה פתונג, בעת ששהה בתא המעצר אזוק בידיו וברגליו • המשטרה: פרטי התלונה הועברו למחלקה לחקירות שוטרים
דניאל אלעזר
14 ביולי 2021
21:48
עודכן ב 11:16

חשד: עובד זר נחבל בכל חלקי גופו לאחר שהוכה באופן קשה בידי שוטרים, כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. על פי החשד, שוטרים מתחנת המשטרה בזכרון יעקב, הכו את אנוצ׳ה פתונג, עובד זר ממוצא תאילנדי, לאחר שנעצר ונחקר בחשד להחזקת סמים.

לפני כשבוע פתונג נסע במכוניתו סמוך לזכרון יעקב ונעצר, כשלוחית הרישוי ברכבו הייתה ככל הנראה לא תקינה. השוטרים מצאו במכוניתו של פתונג כדורים צהובים, וחשדו שמדובר בסמים. פתונג, מנגד, טען שמדובר בכדורים נגד אלרגיה שרכש בתאילנד. השוטרים לא השתכנעו והמשיכו עמו לביתו. עורך דינו, ניב ישי, מהסינגוריה הציבורית, טוען כי לא היה בידם צו חיפוש, אך למרות זאת נכנסו השוטרים לביתו ומצאו במטבח שקית ובה אבקה וכן סכום כסף. פתונג טען בפניהם שמדובר באבקה לקינוחים תאילנדיים.

בסיום החיפוש עצרו השוטרים את פתונג והוא נלקח לחקירה בתחנת המשטרה בזכרון יעקב. אז, לדבריו, החלה מסכת ההכאה כשהוא בתא המעצר, אזוק בידיו וברגליו ואין ביכולתו להתגונן או להדוף את המכות. פתונג טוען כי המכות גרמו לו לחבלות חמורות ולשטפי דם רבים בידיו וברגליו.

עוד נטען כי השוטרים בעטו וחבטו גם בראשו, מה שגרם לכך שגם ראייתו נפגמה. על אף החבלות שלכאורה נגרמו מהשוטרים, פתונג לא הועבר לטיפול רפואי בבית החולים. רק ביום ראשון האחרון, כשבוע אחרי שנעצר ולאחר שכבר שוחרר למעצר בית, פנה מיוזמתו לבית החולים מאיר בכפר סבא, שם הוא מאושפז עד היום.

עורך דינו ישי ניב אמר בתגובה: ״אני מצפה מהמחלקה לחקירות שוטרים, שטרם החלה לחקור את הפרשה, להיכנס לעובי הקורה ולמצות את הדין עם מי שפגע בחשוד, שאף נחקר בתחנת המשטרה מבלי שהגיע מתורגמן לתחנה - מחזה שחזר על עצמו גם בבית המשפט, אז נאלץ להיעזר בתרגום קלוקל של מכרה של החשוד".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי פרטי התלונה הועברו למחלקה לחקירות שוטרים ומטבע הדברים לא נוכל להתייחס לכך בשלב זה.