בריטני ספירס, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

בריטני ספירס העידה שוב: "מאפשרים לאבי להרוס את חיי"

כוכבת הפופ קראה לבית המשפט להאשים את אביה בניצול לרעה של המשמורת עליה. בתחילת הדיון הודיע בית המשפט על ההחלטה להתיר לספירס למנות עורך דין מטעמה, לראשונה זה 13 שנים. לפני שבועיים נדחתה בקשתה להעביר את המשמורת עליה מאביה
אלון פרוכטר
15 ביולי 2021
02:20
עודכן ב 04:12

שבועיים לאחר שנדחתה בקשתה לשלול את המשמורת עליה מאביה, כוכבת הפופ בריטני ספירס העידה הלילה (חמישי) בפעם השנייה. בעדות שמסרה גם הפעם באופן וירטואלי, פרצה בבכי ואמרה לשופטים: "אתם מאפשרים לאבי להרוס את חיי. אני חייבת להיפטר ממנו". ספירס קראה לבית המשפט להאשים את אביה בניצול לרעה של המשמורת.

"אני לא אדם מושלם, אבל הם רוצים שארגיש שאני משוגעת", אמרה ספירס ודרשה לבטל את המשמורת עליה באופן מיידי, בלי צורך ב"הערכות רפואיות טיפשיות" כלשונה. עם זאת הבהירה, כי כעת בראש סדר העדיפויות ניצבת בקשתה לשלול מאביה את המשמורת עליה, והעברת האחריות המלאה עליה לג'ודי מונטגומרי, שאחראית בפועל על נכסיה.

בתחילת הדיון התירה שופטת בית המשפט העליון בלוס אנג'לס, ברנדה פני, לספירס להחליף את עורך הדין שמייצג אותה זה 13 שנים ומונה בידי אביה. על פי ההחלטה, את כוכבת הפופ ייצג עורך דין פרטי מטעמה, תובע פדרלי לשעבר ששמו מת'יו רוזנגרט, שייצג בעבר את סטיבן ספילברג, וינונה ריידר ושון פן. רוזנגרט צפוי להגיש רשמית את בקשתה לבטל את המשמורת ארוכת השנים של אביה.

בהמשך הלילה העלתה הזמרת פוסט בעמוד האינסטגרם שלה בו כתבה שהיא מרגישה מבורכת. "תודה למעריצים שלי שתומכים בי, אלוהים יברך את כולכם", כתבה. בסרטון שצורף לפוסט נראית ספירס חוגגת את מינוי עורך הדין החדש שלה ברכיבה על סוסים ובגלגלונים מחוץ לביתה. את הפוסט חתמה בהאשטאג "לשחרר את בריטני".

View this post on Instagram

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)

לפני שלושה שבועות העידה הזמרת לראשונה במשפטה, וטענה כי היא סובלת מטראומה בעקבות הסכם המשמורת שנחתם לפני 13 שנים, לאחר משבר נפשי קשה שחוותה. ספירס טענה בעדותה כי נכפה עליה להשתמש בהתקן תוך רחמי כדי למנוע ממנה להיכנס להיריון וכי נטלה בניגוד לרצונה ליתיום, תרופה שמשמשת מטופלים הסובלים מהפרעה דו-קוטבית. בונסף, היא הביעה מורת רוח על כך שאינה יכולה לצאת לחופשות, להיפגש עם חברים או להביא עוד ילדים לעולם - מבלי אישור של אביה

בחודש פברואר האחרון שחררה חברת הסטרימינג "הולו" (Hulu) את הסרט התיעודי "לשחרר את בריטני", ששודר גם בישראל. הסרט, שמבוסס על סדרת תחקירים של עיתון "הניו יורק טיימס", בחן את הקריירה של זמרת הפופ, את היחס לו זכתה מהתקשורת בשיא הצלחתה ובימים בהם מצבה הנפשי החל להידרדר. בנוסף העלה הסרט טענות באשר להסכם המשמורת על הזמרת שנחתם עם אביה בשנת 2008 שלו, כאמור, היא כפופה עד היום. השבוע קיבל הסרט מועמדות לפרס האקדמיה האמריקנית לטלוויזיה, האמי, בקטגוריית הסרט התיעודי הטוב ביותר.