ארכיון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מהלילה: הבידוד מתקצר לשבוע. איך זה יתבצע?

ניתן יהיה לקצר את תקופת הבידוד לאחר הצגת שתי בדיקות שליליות - אחת סמוך ככל האפשר למועד הכניסה לבידוד, ושנייה החל מהיום השביעי לבידוד • היום מחצות עד אחר הצהריים אובחנו 519 מאומתים, מספר החולים קשה עלה ל-52
קטי דור, נוב ראובני ודקלה אהרן-שפרן
15 ביולי 2021
00:00

הלילה (חמישי) בחצות נכנס לתוקפו צו בריאות העם עליו חתם הערב מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש, שמאפשר לקצר את תקופת הבידוד לשבוע. על פי הצו, ניתן יהיה לקצר את תקופת הבידוד לאחר הצגת שתי בדיקות שליליות, הראשונה – סמוך ככל האפשר למועד הכניסה לבידוד, והשנייה – החל מהיום השביעי לבידוד, ולפחות 24 שעות לאחר ביצוע הבדיקה הראשונה.

קיצור הבידוד: איך זה עובד מעכשיו?

>> מחצות: נכנס לתוקפו הצו המאפשר לקצר את תקופת הבידוד

>> ניתן יהיה לקצר את תקופת הבידוד לאחר הצגת שתי בדיקות שליליות: אחת סמוך למועד הכניסה, שנייה מהיום השביעי  לבידוד

>> לאחר קבלת תוצאה שלילית בבדיקה השנייה - ניתן יהיה לצאת מהבידוד

מרגע קבלת תוצאה שלילית בבדיקה השנייה ניתן יהיה לצאת מהבידוד, ולא יהיה צורך להמתין להודעת שחרור ממשרד הבריאות. תקופת הבידוד המלאה בישראל עומדת עדיין על 14 ימים, אך כעת ניתן יהיה לקצרה מ-10 לשבעה ימים, בעזרת הצגת הבדיקות השליליות.

טיוטת הצו עליו חתם הערב מנכ"ל משרד הבריאות

הערב הזהיר ראש הממשלה בנט כי זן הדלתא מתפשט במהירות וקרא לציבור שלא לנסוע לחו"ל. במסיבת עיתונאים שקיים, אמר בנט כי "אנחנו בעיצומה של מגיפה עולמית אך אפשר לנצח את המוטציה בלי סגרים". הוא הוסיף: "אם נישאר אדישים, נגיע לסגר, אך אם כולנו נפעל באחריות, נוכל לבלום את ההתפרצות בתוך חמישה שבועות".

בנט הכריז כי הנחה את המשטרה לאכוף את החובה לעטות מסכות במקומות סגורים ולהטיל קנסות גבוהים על מי שלא יצייתו להנחיה. הוא קרא לציבור לשמור על ריחוק חברתי, במיוחד באירועים המוניים, והפציר במי שעדיין לא התחסנו לעשות זאת בהקדם. בתשובה לשאלת כאן חדשות בעניין שנת הלימודים הבאה, אמר: "אנחנו עושים הכל כדי להביס את המגיפה עד 1 בספטמבר אך בודקים גם פתרונות של למידה בחוץ.

על פי נתוני משרד הבריאות שפורסמו הערב, ביום שלישי אובחנו 756 ישראלים מאומתים לנגיף קורונה, 519 מאומתים נוספים אובחנו ברביעי מחצות. מספר החולים שמצבם קשה עלה בשבעה ל-52, מהם 15 מונשמים.