רומן זדורוב בבית המשפט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המשפט החוזר לרומן זדורוב: ייתכנו השלמות חקירה בתיק

מדובר בהשלמות ספציפיות, בעיקר בנוגע לראיות וחוות דעת מסוימות • לפני ההחלטה, בדקה המשטרה מי מהעדים כבר לא בחיים • פעילה במאבק לשחרור זדורוב עבדה בביה"ח לבריאות הנפש, שבו אושפזה אולה קרבצ'נקו וניסתה לדובב אותה • מידע רפואי רגיש על קרבצ'נקו הגיע לצוות ההגנה של זדורוב
תמר אלמוג
15 ביולי 2021
22:23

המשפט החוזר לרומן זדורוב: ייתכנו השלמות חקירה בתיק - כך פורסם היום (חמישי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. צוות הפרקליטות בחן לעומק את כל החומר לפני ההחלטה על המשפט החוזר למי שהורשע ברצח תאיר ראדה, אך עדיין ייתכנו השלמות ספציפיות, בעיקר בנוגע לראיות וחוות דעת מסוימות.

לפני ההחלטה על משפט חוזר, הפרקליטות ביקשה מהמשטרה לוודא מי מהעדים כבר לא בחיים. רוב העדים יכולים להעיד שוב, ולהם יתווספו עדויות של מומחים ככל שידרש.

באשר ללוחות הזמנים והתרחישים הצפויים, בדיון המעצר שייערך בעוד כשבוע וחצי הפרקליטות צפויה להתנגד לשחרור זדורוב ממעצר לאורך המשפט, כפי שדווח במהדורה אמש. השלב הבא הוא הדיונים במשפט עצמו, והם יחלו רק אחרי החגים. גם בעניין הזה בית המשפט יצטרך לבצע החלטה קשה - על מה מכל הדברים מתנהל המשפט, והאם דנים בכל הראיות מחדש - או רק בחלק?

ויש גם את השאלה במה יתמקד המשפט. ההמלצה של בית המשפט העליון הייתה לצמצם את הדיון לראיות הספציפיות שהביאו למשפט החוזר - אך לא בטוח שכך יקרה, ואיש לא יודע כרגע מה בדיוק יהיה היקף המשפט. הדבר שכן ברור הוא שהשופטים בהרכב החדש בתיק רוצים לנהל אותו מהר, עד כמה שניתן. 

הסיכוי האחרון של זדורוב | האזינו להסכת "עוד יום"

הרדיפה אחרי א"ק: כך ניסו לדובב את אולה קרבצ'נקו והדליפו מידע עליה

עם ההחלטה לערוך את המשפט החוזר לרומן זדורוב, החליט פרקליט המדינה אמש גם לגנוז את התיק נגד אולה קרבצ'נקו, המכונה א"ק, שנחשדה ברצח. הערב פורסם לראשונה במהדורה כי פעילה מרכזית במאבק לשחרור זדורוב, שפעלה להפיץ מידע לפיו קרבצ'נקו היא הרוצחת - עבדה בבית החולים לבריאות הנפש שבו אושפזה, וניסתה לדובב אותה בעניין הרצח. בנוסף, מידע רפואי רגיש על קרבצ'נקו דלף, הופץ, והגיע לצוות ההגנה של זדורוב, שהשתמש בו בניסיון לשכנע שהיא זו שרצחה את תאיר ראדה.