ארכיון
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

הנחיית שרת החינוך: סגירת בתי ספר - רק במצב של "קטסטרופה"

ההנחיה ניתנה לבכירי המשרד לקראת ישיבותיהם בשבוע הבא עם גורמי משרד הבריאות, לקראת גיבוש מתווה קורונה. בכיר במשרד החינוך: במצב הנוכחי הלימודים יפתחו כסדרם, במטרה לנהל שגרת חיים לצד הקורונה. "לא ניתן להם להטריף את המערכת", אמר לכאן חדשות
יערה שפירא
17 ביולי 2021
17:17

שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון הנחתה את אנשי המקצוע במשרדה לצמצם למינימום את הפגיעה במספר ימי הלימודים הפיזיים של התלמידים בבתי הספר. ההנחיה ניתנה לקראת ישיבותיהם בשבוע הבא עם גורמי משרד הבריאות שאמורות להניב מתווה מסודר. בכיר במשרד החינוך אמר הערב (שבת) לכאן חדשות, כי תרחיש סגירת המערכת יהיה רק במקרה של "קטסטרופה".

הבכיר ציין כי במצב הנוכחי הלימודים יפתחו כסדרם עם פתרונות יעודיים לטיפול בבידודים במקרי התפרצות, כשהמטרה היא לנהל שגרת חיים לצד הקורונה. "לא ניתן להם להטריף את המערכת", אמר הגורם. בין היתר תיקח התוכנית בחשבון את העובדה שילדים יתקשו לשהות עם מסיכות פנים משך יום שלם, והיא עשויה לעשות שימוש בבדיקות הקורונה העצמיות גם בבתי הספר. 

בתחילת השבוע, האשימה שרת החינוך בישיבת הממשלה את משרד הבריאות ביצירת "תמונה היסטרית", כלשונה. לדבריה, כשמציגים את מספר המאומתים החדשים צריך להתייחס גם לשיעורם מכלל הנבדקים. עוד אמרה שאשא-ביטון כי יש להיות זהירים בהטלת הגבלות נוספות וכי אם יוחלט להכניס מחוסנים לבידוד - לא יהיה תמריץ להתחסן.

ח"כ תמר זנדברג ממרצ התייחסה הערב לפרסום ומתחה ביקורת על תכניתה של שאשא ביטון בריאיון עם יערה שפירא ב"הכול פוליטי" בכאן 11: "צריכים להקשיב לאנשי המקצוע ולהתבסס על נתונים וידע מחקרי כאשר מנסחים מדיניות". עוד קרא זנדברג לשרת החינוך לנקוט בכל המהלכים לאחר דיאלוג עם מערכת הבריאות ולאחר הקשבה לגורמי המקצוע.