כספי
צילום: האתר הרשמי של מכבי תל אביב

עומרי כספי הודיע על פרישה ממשחק: "הגעתי לפסגות הכי גבוהות"

כוכב הכדורסל במסיבת עיתונאים: "מבחינה פיזית, נפשית והאחריות שלי למכבי תל אביב - קיבלתי את ההחלטה לפרוש"
ליאן וילדאו
17 ביולי 2021
23:32
עודכן ב 20:48

שחקן הכדורסל עומרי כספי ערך היום (ראשון) מסיבת עיתונאים בהיכל התהילה של מכבי תל אביב בה הוא הודיע על פרישה ממשחק בגיל 33. כוכב הכדורסל אמר לצידו של אביו שמעון כספי ובעלי מכבי תל אביב שמעון מזרחי: "הגעתי לפסגות הכי גבוהות. לא חלמתי לשחק מול לברון ג'יימס וקובי בראיינט. הכדורסל נתן לי המון".

כספי לא הצליח להתאושש מפציעות במהלך העונה האחרונה, שגרמו להיעדרויות ממושכות. "מבחינה פיזית, נפשית והאחריות שלי למכבי תל אביב - קיבלתי את ההחלטה לפרוש", אמר הכוכב.


גם כשחזר לסיום העונה וזכה עם מכבי באליפות, סיפר אחרי המשחק האחרון על האפשרות שיסיים את דרכו ככדורסלן, דרך שבמהלכה היה הישראלי הראשון ב-NBA, ושיחק כעשור בליגה הטובה בעולם.

ממנהלת ליגת ווינר סל נמסר בתגובה: מודים לעומרי כספי על תרומתו לכדורסל הישראלי בפרט ולספורט הישראלי בכלל. את הקריירה המרשימה של כספי כולם מכירים, מעבר להישגיו במכבי תל אביב, כספי היה הישראלי הראשון שנבחר בסיבוב הראשון בדראפט ה-NBA והשחקן הישראלי הראשון שלנו בליגה הטובה בעולם. כספי ללא ספק היווה שגריר מצוין לכדורסל הישראלי במשך 10 שנים וגם בעונה החולפת במדי מכבי תל אביב, המשיך להראות שנחישות, התמדה והרבה רעב לכדורסל, מנצחים גם פציעות וקשיים אחרים, כשעזר לקבוצתו לזכות באליפות מספר 55 בתולדות המועדון".

בעונה הראשונה במכבי תל אביב, צילום: האתר הרשמי של הקבוצה

יו"ר מנהלת הליגה שמואל פרנקל: "כספי הוא ספורטאי למופת וכדורסלן מחונן, שהביא הרבה מאוד כבוד לישראל כששיחק בליגת ה-NBA. כספי הוא הדוגמה עבור כל ילד שחולם להצליח בין אם ככדורסלן ובכלל.

הנחישות שלו, העבודה הקשה וההתמדה ראויים להערכה גדולה. אני שמח בשבילו על קריירה נהדרת ומקווה שגם עכשיו, לאחר הפרישה מכדורסל פעיל, נוכל להנות מנסיונו הרב גם בתפקידים אחרים בכדורסל הישראלי. הרבה בהצלחה".

כספי עם כוכב ה-NBA סטף קרי במדיה של גולדן סטייט, צילום: האתר הרשמי של מכבי תל אביב

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "עומרי כספי הראה לנו לאורך כל הקריירה כמה קשה צריך לעבוד, כמה הקרבה נדרשת וכמה נחישות היא הכרחית כשרוצים להפוך לספורטאי עלית, כשרוצים לפרוץ דרך. עומרי היה ספורטאי שכזה. הישראלי הראשון בליגת הכדורסל הטובה בעולם לא וויתר לרגע על הרצון להפוך לשגריר של ישראל וייצג אותנו בכבוד ובענווה. עומרי מסיים היום בכבוד את קריירת המשחק שלו. אני מאחל לנו, לספורט הישראלי בפרט ולמדינת ישראל כולה, עוד ספורטאים ואנשים כאלה, שימשיכו להנהיג אותנו, על המגרש או מחוצה לו".