זירת הרצח בתל אביב יפו, אמש
צילום: כאן חדשות

השר בר לב דורש 2.5 מיליארד שקלים למיגור הפשיעה בחברה הערבית

במשרד לביטחון הפנים מעוניינים בתיאום בין משרדי רחב לצמצום האלימות במגזר. נשקלות השקעות כלכליות ביישובים הערבים ואף הכנסת שב"כ. השר בר לב נועד בנושא עם רה"מ בנט כמה פעמים
עמיחי שטיין
18 ביולי 2021
08:44

על רקע האלימות הגואה בחברה הערבית, השר לביטחון הפנים עמר בר לב וגורמים במשרדו אומרים כי דרושים 2.5 מיליארד שקלים לטובת יישום התוכנית למיגור האלימות ברחוב הערבי. כך דווח הבוקר (ראשון) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. על פי הדיווח התקציב מיועד לשנה וחצי, עד סוף 2022.

עם זאת במשרד מדגישים כי על מנת לצמצם את האלימות במגזר הערבי, יש גם צורך בתיאום רחב בין משרדים, שיכלול גם השקעות כלכליות ביישובים עצמם במטרה להפחית את רמת האלימות, ואף הכנסת שב"כ. לכן, אומרים במשרד, יש צורך גם במעורבות של משרד המשפטים. השר לביטחון הפנים בר-לב נועד בנושא זה כמה פעמים עם ראש הממשלה נפתלי בנט.

בתוך כך, מחר צפויה הממשלה להוודיע על הקמת צוות משימה לתיאום פעולות הממשלה שנוגעות לחברה הערבית. בצוות יהיו חברים המשרד לביטחון הפנים, משרד הרווחה, משרד המשפטים וכן גופים נוספים.

בסוף השבוע נרצחו שני בני אדם בחברה הערבית. אמש, בתל אביב נרצח ביריות עיזאת חאמד, ראש ארגון פשע מיפו. חאמד, בן 55, נורה כשעלה על אופנוע ברחוב גרינבוים. הוא נפצע אנוש ומת כעבור זמן קצר. בשבת לפנות בוקר נורה למוות גבר בן 37 ביישוב חורה שבצפון הנגב. אחיינו, בן 15, נפצע בינוני. מתחילת השנה נרצחו בישראל 58 אזרחים ערבים.