עיזאת חאמד

חיסול ראש ארגון פשע מיפו | אחד הכיוונים שנבדקים: נקמה על סכסוך עם בניו

לעיזאת חאמד שנורה אתמול למוות בתל אביב כשהיה בדרכו אל הקטנוע יש הרבה אויבים • מאז שחרורו מהכלא לפני כשנה וחצי לא היה מעורב בפלילים
דניאל אלעזר
18 ביולי 2021
20:45

החיסול של ראש ארגון פשעלעיזאת חאמד שנרצח אמש, היו הרבה אויבים. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (ראשון) כי אחד מכיווני החקירה שהמשטרה בודקת הוא האם מדובר בנקמה מצד גורמים המסוכסכים עם בניו. מאז שחרורו מהכלא לפני כשנה וחצי לא היה מעורב בפלילים.

אתמול חאמד נורה למוות בתל אביב כשהיה בדרכו אל הקטנוע שלו. חובשי מד"א ביצעו בו פעולות החייאה לאחר שנפצע אנושות, ונאלצו לבסוף לקבוע את מותו. חאמד, בן 55, נשא בעבר 12 שנות מאסר, לאחר שנכלא באשמת ניסיון רצח. כמו כן, נעצר יחד עם ארבעה מחברי ארגון הפשיעה שלו באשמת סחיטה, איומים, ניסיון רצח ורצח ב-2006 של אדם שחטפו. במסגרת עסקת טיעון הורשע חאמד רק בחטיפה ונשא 3 שנות מאסר נוספות. 

חובש מד"א יוסף ששון סיפר: "הפצוע שכב על הכביש כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפציעות מדממות בגופו. ביצענו בדיקות רפואיות והענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים וביצוע פעולות החייאה אבל הפציעה שלו הייתה אנושה ובסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

בתוך כך, על רקע האלימות הגואה בחברה הערבית, השר לביטחון הפנים עמר בר לב וגורמים במשרדו אומרים כי דרושים 2.5 מיליארד שקלים לטובת יישום התוכנית למיגור האלימות ברחוב הערבי. כך דווח הבוקר בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. על פי הדיווח התקציב מיועד לשנה וחצי, עד סוף 2022.