מכת עכברים בספינה אח"י תרשיש

במיטות, באוכל ובשירותים: מכת עכברים בספינה של חיל הים

לוחמים ב"אח"י תרשיש" מתלוננים על תנאים ירודים וחוסר היגיינה - "לא יודעים אם המכרסמים פוגעים בתשתיות של הספינה" • צה"ל: "המקרה מוכר, נעשים כל המאמצים למגר את התופעה"
איתי בלומנטל
18 ביולי 2021
21:02

לוחמים שמשרתים בספינת "אח"י תרשיש" של חיל הים סובלים בחודשים האחרונים ממכת עכברים שפוגעת קשה בבריאותם. הלוחמים יוצאים לפעילות בלב ים כאשר עכברים נמצאים איתם במיטות, במזון, בשירותים ובכל פינה בספינה.

"צואת עכברים בכל מקום". תיעוד מהספינה

"יש צואת עכברים בכל מקום", סיפר אחד הלוחמים לכאן חדשות. "אנחנו נמצאים בלב ים עם זיהום ועם חוסר היגיינה בסיסי. מעבר לפגיעה הבריאותית אנחנו לא יודעים אם המכרסמים פוגעים בתשתיות של הספינה, ואולי זה יכול גם לפגוע במערכות חיוניות. חודשים ארוכים שאנחנו חסרי אונים, וכלום לא קורה".

לדברי הלוחמים, העכברים מפזרים צואה ברחבי הספינה, וגורמים למפגעים תברואתיים קשים. החיילים טוענים כי למרות פניות חוזרות ונשנות למפקדיהם, בחצי השנה האחרונה בחיל הים לא מטפלים בבעיה, דבר שפוגע בבריאות החיילים.

צה"ל: המקרה מטופל

תגובת צה"ל: "המקרה מוכר ומטופל על ידי הגורמים הרלוונטיים ברצינות הנדרשת. לעיתים בכלי שיט קיימות בעיות מכרסמים, שמקורן בדרך כלל בסביבת הנמל ובמתקניו. מיד לאחר הגילוי נעשו באופן שוטף הדברה וטיפול נרחב ברחבי הספינה. נעשים כלל המאמצים למגר את התופעה".