-

תקרית חריגה: לוחם ראה תיעוד של לינץ' ביהודים, השתכר וירה באוויר

החייל שתה אלכוהול עם חבריו בבסיס בדרום, ראה את הלינץ' באום אל פחם ואמר לחבריו שצריך להגיב באלימות • הוא דרך את נשקו וחבריו עצרו אותו • אחרי שהלכו הוא דרך את הרובה שוב • הוא נידון לחודשיים מאסר בפועל
איתי בלומנטל
19 ביולי 2021
08:07

לוחם בחטיבה המרחבית יואב, האחראית על העיר אילת והערבה, ביצע ירי באוויר מנשקו במהלך מבצע "שומר החומות" בניגוד לנהלים. כך פורסם היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. החייל ביצע את הירי לאחר שצפה בטלפון הנייד בתיעוד של לינץ' שביצעו ערבים ביהודים באום אל פחם.

הלוחם, שתה אלכוהול עם שניים מחבריו בבסיס בניגוד לנהלים, ולאחר שנחשף לאירוע הלינץ' אמר לחבריו שצריך להגיב באלימות לאותם פורעים. לאחר מכן הוא לקח את נשקו האישי, ודרך אותו כשהמחסנית בתוכו, אך חבריו השתלטו עליו ופרקו את הרובה. לאחר ששני חבריו יצאו מהחדר, הלוחם הרים שוב את הנשק, דרך אותו, וביצע ירי באוויר כשחבריו צועדים עם גבם אליו.

בחקירתו במצ"ח הביע הלוחם צער על מעשיו. הוא נשפט בבית הדין הצבאי בקריית מלאכי, ובמסגרת הסדר טיעון נידון לחודשיים מאסר בפועל והורדה בדרגה אחת – מדרגת רב טוראי לטוראי. שופטי בית הדין הצבאי ציינו בהחלטתם כי "מדובר באירוע עם פוטנציאל פגיעה במעורבים נוספים שפגע פגיעה חריפה ביותר בערכי המשמעת הצבאית".