-
צילום: Gettyimages

שרת התחבורה: החובה להתקין מערכת נגד שכחת ילדים תידחה

מיכאלי הודיעה על דחייה עד ליוני 2022, לצורך בחינת הנושא שוב. גורמים במשרד התחבורה מעריכים שהחובה להתקין את המערכת לא תיכנס לתוקף גם בעוד שנה
שרון עידן
20 ביולי 2021
15:14

שרת התחבורה מרב מיכאלי הודיעה היום (שלישי) שהחובה להתקין מערכת נגד שכחת ילדים ברכב תידחה עד לחודש יוני 2022. בהודעת המשרד נכתב כי הדחייה נועדה לבחון דרכים חלופיות לאפשר למערכות מהסוג הזה לפעול, תוך התחשבות בצרכי הנהגים. גורמים במשרד התחבורה מעריכים שהחובה הזו לא תיכנס לתוקף גם בעוד שנה. 

מטעם השרה מיכאלי נמסר: "אני קוראת לכל ההורים - התמקדו בילדיכם, והימנעו מהסחות הדעת השונות, ובעיקר מאלה הנגרמות מהשימוש בטלפונים סלולריים. משרד התחבורה שם בראש ובראשונה הצלת חיים כמטרה עליונה. עם זאת, האופן בו נקבעה התקנה דורש חשיבה נוספת ותיקונים מהותיים כדי שהיא תוכל לממש את מטרתה ולהציל חיים". 

החובה להתקין מערכת למניעת שכחת ילדים אושרה על ידי ועדת הכלכלה בחודש מרץ האחרון, ואמורה הייתה לחייב כל אדם שמסיע ילדים עד גיל ארבע. הקנס שנקבע אז על ידי הוועדה למי שיפר את ההנחייה הוא 250 שקלים ו-4 נקודות. היום השרה פנתה לוועדה וביקשה לדחות את כניסת החובה לתוקף, שהייתה אמורה להתחיל בחודש אוגוסט.