-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הקבינט צפוי לאשר מחר: התו הירוק יכנס לתוקף ביום רביעי הבא

התו יחול על כל מקום שבו תהיה התקהלות של יותר מ-100 בני אדם. לפי הכיוון המסתמן, אזרחים מגיל 16 ישלמו על בדיקות, ותיפתח האפשרות לבדיקה עצמית
גילי כהן
20 ביולי 2021
20:25

קבינט הקורונה צפוי לאשר מחר (רביעי): התו הירוק המלא יכנס לתוקף ביום רביעי הבא – כך פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11. התו הירוק יחול על כל מקום שבו תהיה התקהלות של יותר מ-100 בני אדם. לפי הכיוון המסתמן, אזרחים מגיל 16 ישלמו על בדיקות, ותיפתח האפשרות לבדיקה עצמית.

עוד מסתמן שעם השלמת מבצע החיסונים לבני נוער בעוד כחודש, גם הם ישלמו על בדיקות בעצמם. הנושא הזה עדיין נמצא במחלוקת, וטרם הושגו הסכמות. גם בנושא של בידוד ממושך לכל השבים מחו"ל טרם התקבלה הכרעה, ובנוגע לעמדת מערכת הבריאות - לחייב בבידוד ארוך של עד שבוע את כל השבים מחו"ל - ישנה מחלוקת בנושא. לא ברור אם הדבר יועלה לבסוף בישיבת הקבינט, שייתכן שתידחה ליום חמישי. 

בד בבד, לפי הערכת מצב של המטה לביטחון לאומי שהוצגה היום לראש הממשלה, נתוני התחלואה דומים לגל השני - אז כבר החלו בהגבלות על הציבור, אך עדיין לא החל מבצע החיסונים. 

כמו כן, במשרד הבריאות שוקלים להרחיב את רשימת המדינות האדומות בעוד עשרות יעדים - אם לא יוחלט על בידוד לכל הנוחתים. אתמול פורסם בכאן חדשות כי המשרד צפוי להמליץ על בידוד לכל החוזרים מחו"ל של בין ארבעה עד שבעה ימים, גם למחוסנים מכל המדינות.

השתתף בהכנת הידיעה: שרון עידן