אמבולנס בשערי צדק
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

גופת גבר בן 20 אותרה סמוך לשובר הגלים בעכו

ככל הנראה הוא נפל מסירה ונפגע ממנה, המשטרה בודקת את הנסיבות • בן 35 מנוף הגליל טבע למוות בכנרת • מותו נקבע בבית החולים פוריה, לאחר שצוות סירת הים-בולנס של מד"א ביצע בו פעולות החייאה בחוף
רובי המרשלג ומיכל וסרמן
21 ביולי 2021
13:31
עודכן ב 19:40

גופת גבר בן 20 נמצאה היום (רביעי) סמוך לשובר הגלים בעכו. ככל הנראה הוא נפל מסירה ונפגע ממנה בעומק הים. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע. 

פרמדיק מד"א מיכאל יוחנוב שהגיע לזירה סיפר: "הצעיר שנפגע מהסירה באורח קשה בפלג גופו העליון חולץ על ידי סירה של השיטור הימי לנמל עכו כשהוא מחוסר הכרה. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".  

מוקדם יותר טבע למוות תושב נוף הגליל בן 35 סמוך לחוף גנים בכנרת. הוא הועבר לבית החולים פוריה במצב אנוש, לאחר שצוות הסירה של מד"א ביצע בו פעולות החייאה במקום. מותו נקבע בבית החולים.

צוות סירת הים-בולנס של מד"א, דן קרן, ערן עבו ומוחמד ג'בארה שהגיעו לחוף מתוך הכנרת סיפרו: "קיבלנו את הדיווח מהמוקד על הגבר שנמשה מהים מחוסר הכרה ומבוצעים במקום פעולות החייאה. בעזרת הסירה, שלא מצריכה עגינה במזח, הגענו אליו בתוך דקות בודדות מתוך הכנרת עצמה ומיד התחלנו בטיפול רפואי מתקדם שכלל הנשמות, עיסויים ומתן תרופות. יחד עם צוות ניידת טיפול נמרץ המשכנו את הטיפול הרפואי ופינינו אותו תוך לבית החולים.

ישראל מאיר בוסקילה חובש איחוד הצלה סיפר: "כשהגענו למקום הנפגע שכב על החוף, לדברי עוברי אורח הוא היה מספר דקות מתחת למים והמצילים משו אותו החוצה. ביצענו בו פעולות החייאה וכאשר הגיעה ניידת טיפול נמרץ, הוא פונה תוך כדי החייאה לבית החולים כאשר מצבו מוגדר קשה".