שר הבריאות ניצן הורוביץ
צילום: פלאש 90

בשנה הבאה נשב על המרפסת ונספור נדבקים בנתב"ג | הזווית

שר הבריאות הודיע שמצפים לישראל עוד חודשים ארוכים בהתמודדות מול זן הדלתא. ואולי זה בדיוק הזמן לבחון דרך פעולה חדשה, כזו שסוף סוף תאפשר לנו לחיות לצד הקורונה – ולא תשתק את המדינה
הזווית
22 ביולי 2021
07:13

חשבתם שנגמר? אז זהו, שלא. שר הבריאות ניצן הורוביץ אמר השבוע בתדרוך לתקשורת את מה שרבים כבר הבינו: "מצפים לנו חודשים ארוכים של מאבק בזן הדלתא". בישראל מפנימים שנגיף קורונה נשאר איתנו עוד זמן רב, ולכן אולי הגיע הזמן לחשוב על דרכים אחרות להתמודדות עם המגפה, במקום שגרת סגרים שלא הוכיחה את עצמה. 

מה אנחנו כן יודעים כרגע?

<> התו השמח פועל  – מה שאומר שבאירועים בחללים סגורים עם יותר מ-100 משתתפים כולם נדרשים להציג בדיקת קורונה שלילית, מהירה או רגילה, או תעודת מתחסן. נוסף לכך – חובה לעטות מסכה. 

תו שמח, תו ירוק ומה שביניהם: המדריך המלא

<> יש כמה הגבלות שפועלות בנתב"ג – חובה לבצע בדיקת קורונה לפני היציאה מהארץ ועם הנחיתה בנתב"ג. נוסף לכך, יש למלא טופס הצהרת בריאות לפני החזרה לישראל. החוזרים מארגנטינה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו, רוסיה, בלארוס, אוזבקיסטן, ספרד וקיגריזסטן חייבים בבידוד, גם אם התחסנו. 

<> הבדיקות המהירות בדרך - מהשבוע הבא ייפרסו עמדות לבדיקות קורונה מהירות שיופעלו על ידי מד"א וחברות אחרות. נוסף לכך, תהיה אפשרות לרכוש בדיקה עצמית. 

אנחנו גם יודעים שקבינט הקורונה יתכנס היום לדון בכמה נושאים 

<> החלת התו הירוק בכל בתי העסק בישראל מיום רביעי הבא. עדיין לא הוחלט אם התו יפעל גם במקומות פתוחים.

<> חובת בידוד מלא לחוזרים מעשרות מדינות נוספות, כשנבחנת לראשונה האפשרות להוסיף את ארצות הברית לרשימה. עם זאת, לא תהיה חובת בידוד גורפת לשבים לארץ מכל המדינות. 

<> זמנית: ילדים יהיו יכולים להיכנס לאירועי תרבות בלי בדיקת קורונה.

אלו כאמור ההחלטות שאמורות להתקבל היום, מה יקרה בסוף – אנחנו לא לגמרי יודעים. 

ומה עוד אנחנו לא יודעים? 

מה יהיה עם שנת הלימודים שאמורה להיפתח בעוד כחודש וחצי? שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון ושר הבריאות ניצן הורוביץ חוזרים ואומרים שהיא תיפתח כסדרה, שגרה ככל האפשר, עם בדיקות. האם זה אפשרי בכלל? אולי הקפסולות בדרך אלינו. 

רבותיי, הקורונה חוזרת? | האזינו לעוד יום

ומה לגבי חיסון שלישי לאוכלוסיה המבוגרת? מומחים דנים בשאלה שוב ושוב, וטוענים שעדיין אין הוכחות ברורות ליעילות של מנה שלישית. ועדיין, הנושא עולה פעם אחר פעם. מתי יגיעו להכרעה? 

ויש גם את החגים שמתקרבים. התרגלנו שהם בדרך כלל מגיעים עם סגר, רק שהפעם מבטיחים לנו שזה לא יקרה. אז לאן תטוסו בראש השנה? אל תבטיחו כלום לאף אחד.