מילווקי באקס
צילום: אי-פי

"עדיין לא מעכל": ממועצה מקומית ג'ת עד לאליפות NBA

סאמר ג'סאר, ישראלי בן 31 מג'ת, הגיע למילווקי באקס לפני שנתיים. היום, בתור מנהל מחלקת האסטרטגיה בקבוצה, הוא לא יכול להיות מסופק יותר מהזכייה שלהם באליפות: "ילד קטן שגדל במגרש הבלטות לא היה אמור להיות פה. אבל לכל ילד מותר לחלום"
ליאן וילדאו
22 ביולי 2021
18:30

מילוואקי באקס היא אלופת NBA החדשה, וזה זמן טוב להיחשף לסיפור המדהים של סאמר ג'סאר, ישראלי בן 31 מהמועצה המקומית מג'ת שמנהל את מחלקת האסטרטגיה בקבוצה. "ילד קטן שגדל במגרש הבלטות בג'ת לא היה אמור להיות פה. אבל לכל ילד מותר לחלום ולכל ילד מותר לעבוד על החלומות שלו", סיפר היום (חמישי) ג'סאר בריאיון לתוכנית "כאן ספורט" ברשת ב.

האזינו לריאיון עם סאמר ג'אסר בכאן רשת ב

"כשסיימתי לשחק כדורסל בנבחרות הצעירות של ישראל היו לי הצעות לשחק בקולג' ובארץ", המשיך סאמר. "קיבלתי גם הצעה מסוכן ספורט אמריקני מוערך, שאמר לי 'בוא לעשות סטאג' לחודש'. הלכתי על זה, ומשם הכרתי כמה אנשים. לפני שנתיים הגעתי למילווקי באקס. יש גם מזל ויש גם הרבה עבודה קשה".

סאמר מספר שהוא היה ילד רזה וגבוה שאהב כדורסל. "את התשוקה הזאת הבאתי למשרד שלי. אני פה יושב מול המגרש שלנו עם הלוגו של הבאקס וזה מדהים, אני עדיין לא מעכל את זה". תפקידו בכוח הוא לעזור למנהל הכללי בבניית סגל הקבוצה, להחתים שחקנים ולעזור לצוות האימון עם אסטרטגיה למשחק.

"ילד קטן שגדל במגרש הבלטות לא היה אמור להיות פה. אבל לכל ילד מותר לחלום". סאמר ג'סאר

"כשהסתכלנו על הסגל, אחרי שהפסדנו למיאמי בשנה שעברה, רצינו להביא שחקנים שמתאימים לשחקן הכי טוב בעולם, והבאנו שחקנים שמתאימים לשיטה שלנו", אמר ג'סאר. על יאניס אנדטוקומבו, השחקן המצטיין של סדרת הגמר, העיד כי הוא "אדם מדהים. בחור מאוד צנוע, עובד קשה ואיכותי. רוצה להיות השחקן הכי טוב בעולם ובהיסטוריה. לעשות מה שהוא עשה, להישאר בקבוצה שלנו ולזכות באליפות עם מילווקי - זה אומר המון עליו. הוא סחב אותנו לאורך כל הדרך. 50 נקודות במשחק גמר זה מדהים".