t
-
מתוך עמוד הפייסבוק של שי אביטל

תלונה ראשונה הוגשה נגד שי אביטל במשטרה

המשטרה פתחה בבדיקה בעקבות הפרסומים ב"הצינור" ו"חשיפה". הדוגמנית הילה קרוגמן, שעבדה בעבר עם סוכן הדוגמנות: "כשהייתי בת 19 הוא ניסה לנשק אותי. כשאת ילדה צעירה עם חלומות גדולים – את המטרה הכי קלה" • השר לביטחון הפנים: "קורא לנשים נוספות שנפגעו להגיש תלונה במשטרה" • נטע אלחימסטר: מסיימת את ההתקשרות עם אביטל
איתי שיקמן
25 ביולי 2021
15:23
עודכן ב 01:29

החשד להטרדות מיניות מצד סוכן הדוגמניות: תלונה ראשונה הוגשה היום (ראשון) נגד שי אביטל בתחנת משטרת גבעתיים. אישה נוספת הגיעה לתחנת משטרת תל אביב, אך חזרה בה מהרצון להתלונן. מוקדם יותר פתח אגף החקירות של המשטרה בבדיקה ראשונית בנוגע לטענות על הטרדות, תקיפות מיניות ואף אונס לכאורה מצדו. זאת בעקבות הפרסומים ב"הצינור" ו"חשיפה". העדויות נגד אביטל – מסוכני הדוגמניות הגדולים בישראל – מתייחסות בין השאר גם להשתקת מתלוננות ושליחת הודעות מיניות לצעירות וקטינות לכאורה. 

הדוגמנית נטע אלחימסטר, מהדמויות הבכירות שיוצגו על ידי שי אביטל, כתבה הערב שהיא מסיימת את עבודתה המשותפת איתו לאור העדויות. אלחימסטר טענה כי לא היה ידוע לה על התנהגותו טרם פרסום התחקירים. "לו ידעתי, לא הייתי עוברת בשתיקה", כתבה. 

הדוגמנית הילה קרוגמן, שעבדה בעבר עם אביטל, כתבה לפני כמה ימים בחשבון האינסטרגם שלה: "כמו רבות, הגעתי אליו עם חלום להיות דוגמנית. הוא היה סוכן רציני ושמו הלך לפניו. כשהייתי בת 19 הוא ניסה לנשק אותי, ככה פתאום. רכנתי אחורה ומיהרתי לשנות נושא. מרוב הלם לא ידעתי איך להגיב. זו הייתה הפעם היחידה שהוא ניסה לכפות את עצמו עליי בצורה פיזית.

View this post on Instagram

A post shared by Hila Krugman (@hilakrugman)

"עכשיו, כשאני שומעת עדויות של בנות אחרות, כנראה שהיה לי 'מזל'. האמנתי שאם הייתי מספרת, הקריירה שחלמתי עליה תלך לפח. כי זה מה שהוא היה עושה - גורם לך לחשוב שהוא מעוניין בך, כדי שלא תראי בזה הטרדה אלא ניסיון חיזור. כי את ילדה צעירה עם חלומות גדולים שלא מבינה כלום מהחיים אז את המטרה הכי קלה, ואם את רוצה להצליח כדאי מאוד שתזרמי או לפחות תסתמי".

קרוגמן פרסמה גם צילום מסך של התכתבות לכאורה בינה לבין אביטל מ-2018. אז כתב לה: "מדהים למה כל הכוכבים נתנו לך בסתר ועליי עשית פזות. מה השגת שם, אפילו לא עוקבים". 

 ההתכתבות שפרסמה קרוגמן

הדוגמנית טיילור מלכוב פרסמה פוסט בו כתבה כי היא עוזבת את "עלית מודלס" ואת אביטל בעקבות הפרסומים, אך ציינה כי לא חוותה ממנו יחס מטריד או תוקפני. השר לביטחון הפנים עמר בר-לב הגיב לתחקירים: "מבקש וקורא לנשים נוספות שנפגעו להגיש תלונה במשטרה".

עורך הדין ששי גז, שמייצג את אביטל, מסר לכאן חדשות: "מי שמכריע מי הוא עבריין מין במדינת ישראל הוא בית המשפט בלבד. מדובר בעליהום תקשורתי ותו לא. מרבית התלונות אנונימיות, ללא עיגון בזמן מדויק או מקום, וללא ראיות תומכות. אין למרשי כל יכולת להבין על מי מדובר ולהשמיע את גרסתו. לא כך מתבצעת חקירה אמיתית במדינת ישראל ולא כך מתבצע הליך הוגן.

"אנחנו משוכנעים שאחרי בדיקה מסודרת במשטרה הדברים ייראו אחרת. מרשי יצא דובר אמת בבדיקת פוליגרף כי מעולם לא ניצל את מעמדו או דרש הטבות מיניות בתמורה לקידום מקצועי. כתבות מגמתיות בתקשורת עושות נזק קולוסאלי לאדם שבמשך 22 שנה עמל קשה לפרנסתו ולהגיע למעמדו".