-
צילום: וויסאם חשלאמון, פלאש 90

המתקפה של רע"ם - רגע לפני ההצבעות בכנסת

במפלגה מאיימים: "מה שהולך לפוצץ את העסק זו האכיפה על הבנייה". ח"כ וליד טאהא הבהיר - "לא נחיה עוד עם ההריסות"
מיכאל שמש
25 ביולי 2021
22:30

רגע לפני ההצבעות במליאת הכנסת, יו"ר סיעת רע״ם התייחס למצב הרופף של הקואליציה ואמר כי אכיפת הבנייה במגזר הולכת ״לפוצץ את העסק״. כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. 

לדברי חבר הכנסת וליד טאהא, יש בקואליציה מי שנלחמים על סמים ויש מי שנלחמים על הבית. "לא נחיה עוד עם ההריסות", הבהיר. רע"ם הודיעה שתתנגד לחוק הלגליזציה והוא נדחה שוב.

הממשלה אישרה היום את הג׳ובים החדשים: חבר הכנסת אלי אבידר מישראל ביתנו ימונה לשר במשרד ראש הממשלה, חבר הכנסת יאיר גולן ממרצ ימונה לסגן שר במשרד הכלכלה. השר לביטחון הפנים עמר בר לב תקף בדיון: "לא יכול להיות שלמפלגה עם שבעה מנדטים יהיו ארבעה שרים. יתכבד אלי אבידר ויחכה ששטרן יפנה את מקומו".

חבר הכנסת אבידר אמור להתמנות באופן זמני לשר במשרד ראש הממשלה, עד ששר המודיעין אלעזר שטרן מיש עתיד יסיים את התפקיד – ואז המשרד יעבור לידי אבידר. חבר הכנסת מישראל ביתנו הציב בימים האחרונים אולטימטום בשיחות סגורות, לפיו אם לא ימונה לשר - הוא יערים קשיים על העברת התקציב.

בתוך כך, הקרב על ועדות הכנסת נמשך בין הקואליציה לאופוזיציה, שמתווכחות על הרכבן ועל זהות יושבי הראש. אבל מאחורי הרובד הפוליטי – הוועדות עצמן משותקות כבר כמעט שנתיים בגלל מערכות הבחירות החוזרות והריבים הפרלמנטריים, בעוד עשרות סוגיות ממתינות למענה.