יותם איקון

"צחק וקילל אותה מול כל הכיתה": עדות נוספת שלא טופלה בידי בית הספר בתל אביב

פרשת המורה ועבירות המין: אמא של תלמידה פנתה לסגנית המנהלת וסיפרה על ההתעמרות שספגה ביתה מיותם אוקון. לדבריה, הסגנית כלל לא הזדעזעה מהדברים
איתי שיקמן
26 ביולי 2021
00:05

"הוא צחק עליה וקילל אותה מול כל הכיתה, הזדעזעתי מזה שסגנית המנהלת לא הזדעזעה": אמא של תלמידה פנתה לסגנית מנהלת בית הספר נגד המורה יותם אוקון, שלדבריה התעמר בביתה. התלונה לא טופלה על ידי צוות בית הספר בתל אביב. המקרה פורסם בחדשות הערב (ראשון) בכאן 11. 

גורמים במשרד החינוך מסרו כי בשל ההתנהגות של אוקון, הוא הועבר מתפקיד של מחנך לתפקיד מקצועי. עם קבלת הדיווח על אירועים מיניים - החל הליך פיטוריו. במשטרה חושדים כי המורה ניהל קשר מיני לפחות עם קטינה אחת נוספת. יהיו למשטרה יומיים נוספים לבחון את הנושא. ביום שלישי הקרוב אוקון צפוי להיות משוחרר למעצר בית. מבית הספר נמסר בתגובה: מרגע שהגיע אליו מידע קונקרטי - הוא פעל ללא דיחוי ובהלימה לנהלים.

מנהל בית הספר בתל אביב הוציא מכתב נוסף להורי התלמידים, ובו כתב: "מעולם לא קרה במהלך שנותיי כמנהל, שפניה שהובאה בפנינו לא זכתה למענה וטיפול הולם. מרגע קבלת המידע בבית הספר, האירוע טופל באופן מיידי מול כל גורמי המקצוע הרלוונטיים, ובהם גורמי משרד החינוך והרשות המקומית, לרבות מחלקת הרווחה בעירייה".

עוד הוסיף המנהל כי "ביום חמישי אחרי הצהריים נפגשנו עם תלמידי החטיבה שרצו בכך, בבית הספר, בקבוצות בנוכחות אנשי צוות טיפולי וכן צוות המחנכות של החטיבה. ניהלנו עם התלמידים שיח פתוח על אופן ההתמודדות שלהם עם הגילויים האחרונים, ועיבדנו יחד איתם את התחושות שעלו".

המשטרה ממשיכה לחקור את פרשת המורה יותם אוקון, שחשוד כי ביצע עבירות מין בתלמידה בת 12 בנסיבות של אינוס. בימים האחרונים היא גבתה ארבע עדויות נוספות מהורים ותלמידות ובית משפט השלום בתל אביב האריך היום את מעצרו. המשטרה אספה עדויות נוספות לאחר שעלה החשד כי אוקון קיים מפגש מיני עם קטינה אחרת.


לידי כאן חדשות הגיעו בחמישי האחרון התכתבויות שניהל המורה יותם אוקון עם התלמידה לפני כחצי שנה. בין היתר כתב: "בטח תהיי עסוקה... זה גורם לי לפנטז על דברים משוגעים... להיפגש בחטף ולהשתובב".