-
אילוסטרציה: Pixabay

10 שנות מאסר להורים שהורשעו בהתעללות בבתם בת ה-6

הילדה נמצאה קשורה בחבל במקלחת בבית הוריה לפני כשנתיים, כשהיא פצועה וחבולה. נציגת הפרקליטות: "הנאשמים פגעו באכזריות ובשיטתיות בבתם, במקום בו היא הייתה אמורה להרגיש מוגנת"
אמוץ שפירא
26 ביולי 2021
11:39

בית המשפט המחוזי מרכז גזר היום (שני) 10 ו-9 שנות מאסר על אב ואם מלוד שהורשעו בהתעללות בבתם בת ה-6. הילדה נמצאה קשורה בחבל ברגליה, בידיה ובצווארה במקלחת בבית הוריה לפני כשנתיים, עם חתכים וחבלות על גופה. על ההורים הוטלו גם עונשי מאסר על תנאי ותשלום פיצוי בגובה 100 אלף שקלים.

עורכת הדין הינד נאבלסי מהפרקליטות, שניהלה את התיק, מסרה: "מדובר בנאשמים שפגעו בצורה אכזרית ושיטתית בבתם, במקום בו היא הייתה אמורה להרגיש מוגנת. בית המשפט עשה היום צעד נוסף במלחמה למיגור האלימות כלפי ילדים. חשוב להדגיש כי החקירה בנושא החלה לאחר ששכן בחר שלא להתעלם מבכייה של הילדה והזעיק את המשטרה, ככל הנראה ערנותו של אותו שכן הצילה את הילדה ומנעה את המשך ההתעללות בה".

הנאשם, אביה החורג של הילדה, הוא אזרח ישראלי. האם היא אזרחית פלסטינית ששהתה בישראל לסירוגין. הילדה נולדה בשטחי הרשות הפלסטינית והובאה ללוד ללא כל תיעוד ורישום. כתב האישום מייחס לשניים עבירות רבות של התעללות בקטין על ידי אחראי, תקיפה קטין הגורמת חבלה חמורה, הזנחת קטין וכליאת שווא - שבוצעו לאורך תקופה ממושכת. נוסף לכך, האב מואשם בעבירת ריבוי נישואין.

ההורים נאשמים, בין השאר, שקילחו אותה במים רותחים, כלאו אותה בחדרה או בחדר השירותים וכפתו אותה בחבל עד שנגרמו לה חבלות חמורות. השניים מנעו ממנה אוכל, לא דאגו לה לטיפולים רפואיים והשאירו אותה לבד בבית ללא השגחה. האם גם מואשמת שדחפה אותה במדרגות וגרמה לה לשבר בידה.