-
צילום: גטי אימג'ס

שר האוצר: קצבת השלמת הכנסה לגימלאים תעלה ל-70% משכר המינימום

הקצבה של אדם מעל גיל הפרישה תעמוד על סכום של בין 3,783-3,710 שקלים בכל חודש, בהתאם לגילו. ההחלטה תיכנס לתוקפה בתחילת 2022. ליברמן: "ישראל מחויבת לאוכלוסיית בני הגיל השלישי"
ליאל קייזר
26 ביולי 2021
13:29

שר האוצר אביגדור ליברמן הודיע היום (שני) שיקדם את העלאת קצבת השלמת הכנסה לגימלאים לסכום השווה ל-70% משכר המינימום, במסגרת תקציב המדינה הקרוב. לכן, קצבת השלמת הכנסה של אדם מעל גיל הפרישה תעמוד על סכום של בין 3,783-3,710 שקלים בכל חודש, בהתאם לגילו. הצעד תואם את אחת מהבטחות הבחירות המרכזיות של ליברמן. 

משרד האוצר הפיץ לעיון הציבור את טיוטת חוק ההסדרים

ההחלטה צפויה להיכנס לתוקף החל מ-1 בינואר 2022. באוצר אומרים שצעד זה יוביל לכך שכל הקשישים וניצולי השואה יעלו מעל קו העוני הקיים. שר האוצר ליברמן מסר: "מדינת ישראל מחויבת לאוכלסיית הגיל השלישי, וכמי שדוגל במשנתנו של ז'בוטינסקי ובחמשת המ"מים, העלאת קצבת השלמת ההכנסה לגימלאים היא צעד הכרחי ועיקרי שיובא לידי ביטוי כבר בתקציב הקרוב".

עוד הוסיף ליברמן: "ההחלטה נובעת מהסכמות רחבות בין כלל השותפים בממשלה ומתוך דאגה לחלשים וחסרי הישע. הצעד, שיביא לכך שכל הקשישים וניצולי השואה יעלו מעל קו העוני הקיים, יקל באופן ישיר על הגמלאים, אך גם על בני משפחותיהם וסביבתם הקרובה".