עמרי ניצן
יח"צ תיאטרון הקאמרי

"עיצבת את משמעות התיאטרון לדורות": הבמאי עמרי ניצן הובא למנוחות

לטקס ההספד בתיאטרון הקאמרי הגיעו עשרות שחקנים ויוצרים לחלוק כבוד אחרון • "לעולם יהיה לך מקום כאן בליבנו"
דורית מזרחי
26 ביולי 2021
19:07

הבמאי והמנהל האומנותי עמרי ניצן, שהלך לעולמו בשבת האחרונה, הובא היום (שני) למנוחות בבית העלמין קריית שאול בתל אביב. בתיאטרון הקאמרי בעיר נפרדו ממנו בטקס משותף עם אנשי תיאטרון הבימה. לטקס הגיעו עשרות שחקנים, יוצרים, אנשי תיאטרון, צופים וחברים כדי לחלוק כבוד אחרון לניצן על הבמה שהוא מילא ביצירה פעמים רבות. ניצן, מבכירי אנשי התיאטרון בישראל, שחתום בין היתר על ההפקות עטורות הפרסים של המלט וקברט, נפטר בגיל 71, אחרי שנאבק במחלה קשה.

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי ספד: "בדמותך, בתשוקתך ובשפתך עיצבת את משמעותו של התיאטרון עבור דורות על דורות של צופים בישראל. בעקביות, בנחישות ובגאונות גרמת לבמה שבניהולך לפלוש אל תוכנו, לעשות בנו כבשלה, ולהמשיך איתנו גם אל מחוץ לאולם".

מנכ"ל תיאטרון הקאמרי רן גואטה, שעבד קודם לכן כמנהל אומנותי בתיאטרון לצד ניצן בשנותיו האחרונות, אמר: "עמרי, במשך 26 שנים היית כל כך מזוהה עם הקאמרי, הייתה ביניכם זהות מוחלטת, ולעולם יהיה לך מקום כאן בליבנו". גלעד קמחי, המנהל האומנותי הנוכחי בתיאטרון, הוסיף: "אני מבטיח להשתדל ולנסות ליישם את מה שלימדת אותי בסבלנות ובנדיבות, ולשמור על הבית שלך - על תיאטרון הקאמרי".

בטקס הספידו את ניצן בין היתר גם יו"ר הוועד המנהל של התיאטרון עופר שחל, מנכ"ל תיאטרון הבימה נעם סמל, המנהל האומנותי של תיאטרון הבימה, משה קפטן, ומבקר תיאטרון וחבר ילדותו של ניצן, מיכאל הנדלזץ.