ספירס
צילום: אי-פי

רשמית: ספירס הגישה בקשה לשלול מאביה את המשמורת עליה

עורך דינה של הזמרת הגיש בקשה רשמית להעביר את השליטה על נכסיה לצד שלישי. על פי הבקשה, מת'יו רוזנגארט, שהחל לייצג את ספירס לפני כשבועיים, מעוניין להעביר את המשמורת לידי רואה חשבון בשם ג'ייסון רובין. הונה של הזמרת נאמד בכ-60 מיליון דולר. דיון בנושא נקבע ל-29 בספטמבר
אלון פרוכטר
27 ביולי 2021
04:42

עורך דינה החדש של בריטני ספירס הגיש הלילה (שלישי) בקשה רשמית לבית המשפט העליון בלוס אנג'לס בשם כוכבת הפופ, להעביר את המשמורת עליה מידי אביה לידי גורם שלישי. על פי הבקשה שהגיש עורך הדין מת'יו רוזנגרט, ספירס מעוניינת להעביר את השליטה על נכסיה שנאמדים בכ-60 מיליון דולר מאביה ג'יימי לידי רואה חשבון בשם ג'ייסון רובין. בנוסף, הגיש עורך הדין בקשה לשלול מאביה את הסמכויות שניתנו במסגרת ההסכם.

הבקשה שהוגשה הלילה נותנת אפשרות לרובין לבטל את כל ייפויי הכוח שניתנו לאביה של ספירס, בהן היכולת לקבל החלטות שנוגעות לבריאותה. בנוסף ניתנת לו הסמכות לאשר החלטות מקצועיות בהן קיום הופעות וסיבובי הופעות, הקלטות, צילום קליפים והשתתפות בתוכניות טלוויזיה, כל עוד הן מאושרות גם על ידי הצוות הרפואי של ספירס. דיון בנושא בבית המשפט נקבע ל-29 בספטמבר.

מאז 2019 מנהלת ספירס מאבק משפטי כדי לבטל את המשמורת של אביה עליה ובדרישה להעבירה לאחריות צד שלישי. ג'יימי ספירס, אביה של הזמרת, משמש כמפקח הראשי על נכסיה של בתו מאז 2008, תפקיד אליו מונה בעקבות אישפוזה במוסד פסיכיאטרי בשנת 2007. בספטמבר 2019 הועברה זמנית האחריות בפועל על הנכסים לאישה בשם ג'ודי מונטגומרי, עקב מצבו הרפואי של האב. בתחילת החודש דחה בית המשפט את בקשתה של הזמרת להעביר את המשמורת באופן קבוע לידי מונטגומרי ולשלול אותה לחלוטין מאביה של ספירס.

לפני כשבועיים אישרה שופטת בית המשפט העליון בלוס אנג'לס ברנדה פני את מינויו של רוזנגרט לעורך דינה של ספירס, אחרי 13 שנים בהן יוצגה בידי עורך דין שבחר לה אביה. רוזנגרט ייצג בעבר ידוענים נוספים כמו סטיבן ספילברג, וינונה ריידר ושון פן. בחודש שעבר העידה הזמרת לראשונה במשפטה, וטענה כי היא סובלת מטראומה בעקבות הסכם המשמורת. ספירס טענה בעדותה כי נכפה עליה להשתמש בהתקן תוך רחמי כדי למנוע ממנה להיכנס להיריון וכי נטלה בניגוד לרצונה ליתיום, תרופה שמשמשת מטופלים הסובלים מהפרעה דו-קוטבית. בונסף, היא הביעה מורת רוח על כך שאינה יכולה לצאת לחופשות, להיפגש עם חברים או להביא עוד ילדים לעולם - מבלי אישור של אביה.