השייח אבו ניג'אם מיפו

רצח השייח אבו ניג'אם מיפו: חמישה חשודים נעצרו

החשודים הם תושבי העיר - ארבעה גברים ואישה אחת בשנות ה-20 לחייהם • על פי החשד, הרצח וניסיון הרצח - במסגרת סכסוך בין משפחות שנמשך זמן רב וגבה בעבר מספר קורבנות
דניאל אלעזר ואיתי שיקמן
27 ביולי 2021
09:26

חצי שנה לאחר רצח השייח אבו ניג׳אם מיפו: חמישה חשודים נעצרו הבוקר (שלישי) בחשד למעורבות ברצח. כמו כן המשטרה צמצמה את צו איסור הפרסום בפרשה. באירוע, שייח מוחמד אבו ניג'אם בן ה-39 נהרג ואחיינו עומאר כורדי, תושב רמלה בן 26, נפצע קשה. 

החשודים במעורבות ברצח ובניסיון הרצח הינם תושבי העיר - ארבעה גברים ואישה אחת בשנות ה-20 לחייהם. על פי החשד, הרצח וניסיון הרצח נעשו במסגרת סכסוך בין משפחות שנמשך זמן רב וגבה בעבר מספר קורבנות. במשטרה עדיין לא ידוע אם אבו ניג׳אם היה היעד לחיסול והמניע עדיין נבדק, אולם יש היכרות בין החשודים למשפחתו של כורדי. משפחותיהם של כורדי והחשודים מתגוררות בסמוך זו לזו. בהמשך היום החשודים יובאו להארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב.

בחודש ינואר נרצח השייח, רואה חשבון ובכיר בתנועה האיסלאמית. הוא נורה מספר יריות כשעמד מחוץ לפתח ביתו ביפו. מאות בני אדם השתתפו בהלוויתו. מסרטונים שהופצו ממסע ההלוויה נראה כי היא נערכה בניגוד מוחלט לכללי הסגר והריחוק החברתי. בהלוויה נכח חברו של הנרצח, ראש הרשימה של בל"ד לבחירות לכנסת ח"כ סאמי אבו שחאדה.