יונתן אוריך ובנימין נתניהו, ארכיון
צילום: כאן חדשות

בית המשפט העליון דן בחיפוש בטלפונים של יועצי נתניהו

לטענת יועצי רה"מ לשעבר, נוכח המחלוקת שהתגלעה בקרב ארבעה שופטים שדנו בעניינם, על בית המשפט בהרכב מורחב לגבש מתווה למקרים דומים. הדיון מתקיים בהרכב של תשעה שופטים, בהם נשיאת העליון השופטת אסתר חיות
אמוץ שפירא
27 ביולי 2021
09:05
עודכן ב 14:09

בית המשפט העליון מקיים הבוקר (שלישי) דיון בסוגיית הכשרתם בדיעבד של צווי חדירה לטלפונים של יועצי ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, יונתן אוריך ועופר גולן. הדיון מתקיים בהרכב של תשעה שופטים בהם נשיאת העליון השופטת אסתר חיות, ולבקשת אוריך וגולן. לטענת יועצי רה"מ לשעבר, נוכח המחלוקת המהותית שהתגלעה בקרב ארבעה שופטים בבבית המשפט העליון שדנו בעניינם, על בית המשפט בהרכב מורחב לגבש מתווה למקרים דומים.

בפרשה המדוברת, תפסה המשטרה את הטלפונים הניידים של אוריך וגולן, לאחר שנפתחה חקירה נגדם בחשד להטרדת עד המדינה בתיק 4000 שלמה פילבר. על פי החשד, היועצים שלחו רכב עם רמקולים לביתו של פילבר, ממנו הושמעו הקריאות: "מי אמר לך לשקר נגד ראש הממשלה?" ו"השמאל משתמש בך כדי להפיל את נתניהו".

בהמשך זומנו לחקירה במשטרה, במהלכה נתבקשו להעביר לחוקרים את מכשירי הטלפון שלהם, בלי שהוסבר להם כי באפשרותם לסרב לבקשה. החוקרים חדרו לטלפונים הניידים, ופנו בדיעבד לבית המשפט בבקשה למתן צו החדירה. בית המשפט קיבל את בקשת החוקרים וצווי החדירה למכשירים ניתנו, בהסתמך על חומר סודי שהובא לעיון השופטים.