מצלמה נסתרת, אילוסטרציה

אישום: קצין בשב"ס טמן מצלמה במקלחות ובשירותים - וצילם את חבריו לעבודה ואת האסירים

כתב האישום מייחס לקצין, ששימש בתפקיד עובד סוציאלי, עבירות של פגיעה בפרטיות ומעשים מגונים. הקצין, סלביק ריף, מואשם שהתקין מצלמה בקרטון של משחת שיניים במקלחת הסגל ומצלמה בתוך עציץ מפלסטיק בשירותים
איציק זוארץ
27 ביולי 2021
11:34

פרקליטות מחוז דרום הגישה כתב אישום נגד קצין בשירות בתי הסוהר בגין תיעוד קולגות ואסירים בשירותים ובמקלחות. לפי פרטי כתב האישום, שפורסם היום (שלישי), הקצין הטמין מצלמות בקרטון של משחת שיניים ובעציץ פלסטיק שהוצבו במקלחות ובשירותים, הקליט את אנש הסגל והאסירים שהשתמשו בהם וצפה בהקלטות. 

הקצין, סלביק ריף מאשקלון, המשמש כעובד סוציאלי, היה אחראי בין השאר על צילום ותיעוד אירועים בשירות. כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של פגיעה בפרטיות ומעשים מגונים. ריף ביצע את המיוחס לו במהלך תקופת הקורונה, בה נדרשו חברי הסגל ללון בבית הסוהר, מאחר שעבדו משמרות ארוכות יותר.

ריף מואשם בהתקנת מצלמה במקלחת של הסגל בקרטון של משחת שיניים ותיעוד המתקלחים, ובכך שבשלב מאוחר יותר, הטמין מצלמה בתוך עציץ מפלסטיק והקליט את משתמשי השירותים, סגל ומספר אסירים - ולאחר מכן צפה בהקלטות. הוא ביצע בחמש מנשות הסגל מעשים מגונים תוך שצפה בהקלטה שלהן בעת שהתקלחו בעירום מלא. אחד האסירים הבחין במצלמה ודיווח על כך. אנשי הסגל ובהם הנאשם הגיעו לשירותים, אז ריף לקח את המצלמה הניח אותה על הרצפה וכיבה אותה.