סימון ביילס לאחר הפרישה מהתחרות
צילום: רויטרס

"בריאות הנפש מעל הכל": התגובות לפרישת ביילס

הפרישה של כוכבת ההתעמלות האמריקנית הכתה הלם בעולם הספורט - והתגובות לא איחרו להגיע. "משבחים את ההחלטה שלך לשים את הבריאות הנפשית שלך מעל הכל", אמרו בוועד האולימפי האמריקני. בבית הלבן גם תמכו: "מגיע לה הודיה ותמיכה"
מערכת כאן חדשות
28 ביולי 2021
03:02

פרישתה של כוכבת ההתעמלות האמריקנית מהגמר הקבוצתי בהתעמלות המכשירים באולימפיאדה הכתה הלם בעולם הספורט. דבריה של ביילס לאחר שפרשה מהתחרות על כך שהלחץ לעמוד בציפיות גבה ממנה מחיר, הובילו לתגובות תומכות מצד רבים. 

View this post on Instagram

A post shared by Simone Biles (@simonebiles)

שרה הירשלנד, ראש הוועד האולימפי האמריקני, אמרה אתמול (שלישי) כי בוועד "משבחים את ההחלטה שלך לשים את הבריאות הנפשית שלך מעל הכל ומציעים לך את מלוא התמיכה והמשאבים של הנבחרת האמריקנית להמשך".

גם בנבחרת ההתעמלות עצמה עודדו את ביילס - ג'ורדן צ'יילס, המתעמלת שהחליפה אותה לאחר שפרשה מהתחרות אמרה: "אלו היו נעליים גדולות שהייתי צריכה למלא ואני שמחה שיכולתי לעשות זאת". סוניסה לי, גם היא התחרתה בגמר מטעם הנבחרת האמריקנית, אמרה כי בנבחרת היו אובדי עצות כשסימון החליטה לפרוש: "היינו כל כך לחוצות. לא ידענו מה לעשות באותו רגע. זאת סימון ביילס, היא סוחבת על כתפיה את כל הנבחרת בערך". 

בבית הלבן הגיבו גם כן לפרישה של המתעמלת - הדוברת ג'ן סאקי אמרה בחשבון הטוויטר שלה, כי "הודיה ותמיכה הם מה שמגיע לסימון ביילס. היא עדיין הכי טובה בכל הזמנים ואנחנו ברי מזל שיש לנו את היכולת לראות אותה בפעולה". 

אלי רייזמן, המתעמלת האמריקנית לשעבר והמדליסטית האולימפית בלונדון וריו, אמרה: "זה נורא. אני יודעת שכל האתלטים חולמים על הרגע הזה כל חייהם, אז אני הרוסה ומודאגת ורק מקווה שסימון בסדר. תזכורת: ספורטאים אולימפים הם אנושיים ועושים כל מה שהם יכולים".

ביילס בת ה-24, שנחשבת למתעמלת הטובה ביותר בכל הזמנים, הודיעה כי היא פורשת מהתחרות הקבוצתית בהתעמלות מכשירים אתמול, לאחר שביצעה תרגיל אחד בלבד. בריאיון לאחר מכן אמרה: "גאוותי נפצעה, אחרי ההופעה שנתתי בתחרויות פשוט לא רציתי להמשיך. אני חייבת לדאוג לבריאות המנטלית שלי עכשיו". לאחר מכן כתבה בחשבון האינסטגרם שלה: "באמת מרגיש שיש לי לפעמים את משקל העולם על הכתפיים".